Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange a infrastruktura Inea


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange a infrastruktura Inea

Dziękuję, dotarłam do tych plików, ale żaden nie zawiera mojej ulicy - miejscowość tak, ale ulicy nie. Generalnie w mojej miejscowości jest już światłowód, ale akurat nie na mojej ulicy. W poniedziałek pojawiła się ekipa i kopią. Rozmawiałam z przedstawicielem handlowym Inea i to on udzielił mi informacji, że zakończenie robót (cokolwiek to oznacza) planowane jest na koniec listopada i od tego momentu to już kwestia oczekiwania na uruchomienie usługi i jeśli jestem zainteresowana, to powinnam jak najszybciej podpisać porozumienie z Inea - tego fragmentu do końca nie zrozumiałam, ale i tak mam z nim jeszcze rozmawiać, to dopytam, bo cała procedura i działania Inea/Orange są dla mnie dość enigmatyczne. Czy ja muszę najpierw podpisać umowę z Inea na doprowadzenie kabla, a potem mogę podpisać umowę na usługę z Orange? Czy jak podpiszę już umowę z Inea, muszę korzystać z ich usług?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Orange a infrastruktura Inea

Ten fragment rozmowy że musisz podpisać porozumienie, tu chodzi o to że chyba Twój adres jest pod projekt własny czyli z własnej pieniędzy która Inea przeznacza na podłączenie budynków poza listę POPC i przez Ministerstwo Cyfryzacji. To też zależy od ilości chętnych na danej ulicy i czy jest blisko dany adres z listy POPC albo z poprzedniego projektu WSS, bo jak jest daleko to mała szansa na podłączenie bez pomocy pozostałych mieszkańców (musi być minimum chętnych posiadania światłowodu, z tego pamiętam 30 albo 40% danej ulicy) Realną listę mieszkańców, gdzie podany jest adres pod POPC i z WSS musi posiadać wójt/sołtys/burmistrz Twojej miejscowości.

EDIT: Trzeba mieć porozumienie popisane z Ineą jak jest z własnego projektu. U mnie w mojej miejscowości 10 budynków oddalone od drogi głównej, najbliższy budynek który posiada światłowód to około 120m i się nie zgłosili w trakcie etapu inwestycji i do dzisiaj nie są podłączeni.
Nie musisz skorzystać z ich usług. Tylko trzeba poczekać aż Orange podpisze kolejną umowę z Ineą o kolejne adresy z infrastruktury własnej.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Orange a infrastruktura Inea

Nie zawsze jest tak kolorowo. Pisałem już o tym tu https://nasz.orange.pl/