Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love zmiana z Lte na światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Orange Love zmiana z Lte na światłowód

Witam. 

18.11.2019 podpisałem umowę Orange Love w którego skład wchodzi internet domowy 4G (bodajże 250gb w strefie domowej, ale to raczej nie istotne), TV Sat (po lte osiągam max  20Mb/s dlatego wziąłem satelitarny bo bałem się o transfery podczas oglądaniaV), do tego abonament na telefon.

Akurat złożyło się tak że tydzień później Inea zaczęła kłaść światłowód w ramach Popc2 u mnie na wsi.

Tydzień temu chodził gościu z Inei oferując usługi( internet, TV etc). No ale ze jestem związany z Orange umowa na 2 lata to nie byłem zainteresowany ich usługami bo i tak Orange dzierżawi od Inei światłowody. 

Wczoraj tj. 3.04.2020 sprawdzając na stronie Orange wyskoczyła wskoczyła opcja internetu światłowodowego u mnie. 

 

Dlatego mam kilka pytań:

1. Raczej jestem pewien, ale rozumiem że da się przejsc z Lte na światłowód?

2. Jeśli tak to gdzie skierować się z tym? Wolałbym jakieś email czy czat niż infolinię bo wolę mieć wszystko na piśmie żeby nie  władować się w dwie umowy 

3. Światłowód mam doprowadzony ziemią do granicy działki przy drodze a dom około 25m od niej, po drodze nie ma żadnych przeszkód tylko trawnik a raczej miedza( miękka ziemia nie ma problemu żeby tam kopać) I tu pytanie czy Orange samo wykona ten wykop i przyłącze do domu od granicy działki i czy są związane z tym jakieś koszta?

4. Orange pobiera 15zl miesięcznie za łączę światłowodowe do domu jednorodzinnego, ale w wypadku kiedy łączę jest Inei to chyba nie ma takiej opłaty?

5. Tutaj mam pewność że się nie da ale spytam na wszelki wypadek, posiadając TV SAT nie ma możliwości zmiany na TV przez internet? 

 

Mam nadzieję że wyraziłem się dość jasno. 

Pozdrawiam 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Orange Love zmiana z Lte na światłowód

1. Jak najbardziej, jest możliwość.

2. Możesz dzwonić na infolinię i włączyć nagrywanie rozmowy 😉 Jest to równie bezpieczne, co rozmowa w salonie, tak samo masz dokumenty, tylko tym razem przynosi je technik, ale masz 2 tygodnie na przeczytanie jej i odstąpienie, jeśli coś Ci nie będzie pasowało. Jedyne, co Cię obowiązuje to papier, więc nawet, jeśli wybierzesz się do salonu - przeczytaj umowę, słowo powiedziane, skróty myślowe nie mają mocy prawnej 🙂 Otwarte salony w okolicy możesz sprawdzić na https://salony.orange.pl/

3. Kwestia przyłączenia jest sprawą Orange, Twój zachód ma się sprowadzać do czekania na technika i podpisania umowy 🙂

4. Opłata za domki jednorodzinne jest narzucona dla wszystkich domków jednorodzinnych.

5. Przy światłowodzie zawsze jest telewizja internetowa.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love zmiana z Lte na światłowód

@Lago wszelkie informacje o zmianie umowy dowiesz się na czacie:

https://www.orange.pl/view/kontakt

 

Konsultanci na czacie pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 7-22 oraz w soboty w godzinach 10-18.

 

To jest indywidualna sprawa, ale powinno się dać zmienić umowę na światłowód, łącznie z IPTV.

 

Kontakt e-mail już od dłuższego czasu nie jest dostępny.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Orange Love zmiana z Lte na światłowód

1. Jak najbardziej, jest możliwość.

2. Możesz dzwonić na infolinię i włączyć nagrywanie rozmowy 😉 Jest to równie bezpieczne, co rozmowa w salonie, tak samo masz dokumenty, tylko tym razem przynosi je technik, ale masz 2 tygodnie na przeczytanie jej i odstąpienie, jeśli coś Ci nie będzie pasowało. Jedyne, co Cię obowiązuje to papier, więc nawet, jeśli wybierzesz się do salonu - przeczytaj umowę, słowo powiedziane, skróty myślowe nie mają mocy prawnej 🙂 Otwarte salony w okolicy możesz sprawdzić na https://salony.orange.pl/

3. Kwestia przyłączenia jest sprawą Orange, Twój zachód ma się sprowadzać do czekania na technika i podpisania umowy 🙂

4. Opłata za domki jednorodzinne jest narzucona dla wszystkich domków jednorodzinnych.

5. Przy światłowodzie zawsze jest telewizja internetowa.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love zmiana z Lte na światłowód

Ad.3. Jeśli usługa będzie na łączach Inei, wszystko będą robić podwykonawcy Inei. Obecnie firmy partnerów technicznych obsługują różne firmy jednocześnie.
Ad.4. Nadal jest taka opłata.
Ad.5. Jeśli sprzedawca umożliwi Ci zamianę internetu LTE na światłowód (nie zawsze jest to możliwe), to usługa TV będzie wyłączona. Dekoder też musi być wymieniony. Warto pilnować jeśli zależy Ci na zachowaniu numeru komórkowego w Love.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Orange Love zmiana z Lte na światłowód

Gdyby ktoś był zainteresowany to udało się migrować bez problemu z Lte na światłowód, dodatkowo TV Sat zmienia się na telewizję internetową, no i numer telefonu zostaje ten sam 🙂 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Orange Love zmiana z Lte na światłowód

@Lago bardzo się cieszę 😊


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Orange Love zmiana z Lte na światłowód

Ja również zmigrowałem z LTE biurowy na światłowód 🙂

 

Co ciekawe, przy podpisywaniu umowy LTE zapłaciłem opłatę aktywacyjną (chyba 60 zł) stąd instalacja światłowodu była bezpłatna.