Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość internetu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Niska prędkość internetu

Temat przeniesiony z Modemy i routery - moderator Bartłomiej

 

Właśnie zamontowano u mnie światłowód 600mb/s. Współlokator na speedtestach ma 600mb/s downloadu i 100mb/s uploadu. Ja na speedteście dostaje maks 80mb/s i 20mb/s uploadu. Sprawdzałem jego kablem i jest to samo. Moja karta sieciowa wspiera prędkość 1gb/s. Co może być nie tak?

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Niska prędkość internetu

@Wudanty sprawdź ustawienia karty sieciowej w swoim komputerze. Pewnie masz przestawione parametry na prędkość 100 Mbit/s

 

edit:

Wejdź do panelu sterowania -> Sieć i Internet -> Połączenia sieciowe.

Odszukaj kartę sieciową, której używasz do internetu i prawym klawiszem myszki wybierz Właściwości.

Następnie kliknij przycisk Konfiguruj

karta_sieciowa_konfiguruj.jpg

i zakładkę zaawansowane.

Na liście odszukaj: Szybkość i Duplex i kliknij.

Po prawej stronie rozwiń zakładkę: Wartości i wybierz automatyczne wykrywanie, a następnie OK.

karta_sieciowa_max_predkosc.jpg

Jak przestawisz karę sieciową, to dokonaj pomiaru i daj znać jakie wyniki Emotikon: Mrugający


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Niska prędkość internetu

@Wudanty czy pomogły ustawienia karty sieciowej i prędkość internetu się poprawiła?

Anonim

Nie dotyczy

Niska prędkość internetu

@Wudanty  w ustawieniach karty sieciowej, ustaw 1000Mbps, dziwne że karta sama nie ustawia się na najszybsza opcję, może kiepski kabel łan.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Niska prędkość internetu

Jaki masz kabel lan ? z poniższych  po danych  ?

Kategoria Typ kabla Maks. szybkość

CAT4UTP, ScTP, STP16 Mbit/s
CAT5UTP, ScTP, STP1 Gbit/s
CAT5eUTP, ScTP, STP1 Gbit/s
CAT6UTP, ScTP, STP10 Gbit/s

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Niska prędkość internetu

Na skrętce CAT5e można osiągnąć 10Gbps do 45metrów tego kabla więc tą tabelkę z STP1 Gbit/s masz nieaktualną.

Zresztą możesz sobie sprawdzić więcej informacji na ten temat.Druga sprawa czym wyższa przepustowość powyżej 10Gbps bo też można taką osiągnąć na zwykłej skrętce CAT5e tym krótszy odcinek może być wykorzystany za pomocą tego kabla dlatego nie dziwię się , że co niektórym osobą wpinają się do istniejące instalacji opartej przynajmniej na skrętce 5e.