Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

No właśnie bramka voip daje Ci na wyjściu linię PSTN, podpinasz to do routera, konfigurujesz danymi operatora voip i działa.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 50
  • 0

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

OK, ale po co mam się bawić w dodatkową bramkę, skoro mogę mieć numer wirtualnie, wklepać u operatora VOIP forward "zawsze" i wsio? I w jednym i w drugim przypadku będę płacił za rozmowy wychodzące VoIP->komórka, ale w przypadku rozwiązania wirtualnego nie muszę się kompletnie przejmować jakąś puszką i linią PSTN (która pewnie pójdzie do likwidacji w przyszłości).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Dodam od siebie.

Z tą opłatą za utrzymanie łącza nie jest też tak do końca prawdą. 

W rodzinie mają neostrade do 20Mb/s Telefon stacjonarny przenieśli  do innego operatora 6 lat temu.   Nie wskoczyła im żadna dodatkowa opłata za utrzymanie łącza ponieważ usługa działa dalej na tej linii a zmienia się tylko operator rozliczeniowy ( z orange na inny. ) 

 

Dowiadywali się w Orange jeszcze zanim podjeli decyzje o pzreniesieniu telefonu do inego operatora i też im potwierdzono,  że opłata za utrzymanie łącza jest doliczana tylko gdy rezygnuje się całkiem z usługi telefonu a zostawia internet a nie gdy zmienia operatora rozliczeniowego.  I tak już 6 lat jest. 

 

W  orange mają Neostradę do 20Mb/s za 39zł a telefon stacjonarny u innego operatora. Nie ma opłaty za utrzymanie chyba że zrezygnują u tamtego operatora z telefonu stacjonarnego to wtedy Orange doliczy coś ok 30zł za utrzyamnie liniii.   Co dla mnie i tak  jest głupotą bo jakie utrzymanie linii jak mają neostradę więc chyba już to powinno być w abonamencie który płacą.  Tylko patrzeć jak Orange wprowadzi nam  za utrzymanie połączenia satelitarnego z satelitą.  Abonament za telefon komórkowy 40 zł + 20 za satelitę. W tej firmie jest wszystko możliwe. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

@Krek151 to ważna informacja, chodź dla mnie dziwna. Spodziewał bym się opłaty za utrzymanie łączą, ale skoro taki układ działa, to lepsze rozwiązanie dla użytkownika. 

Kiedyś jak miałem Neostradę, to mi nie zależało na telefonie stacjonarnym. Aby obniżyć koszty utrzymania linii, zawiesiłem telefon stacjonarny. Bardziej się opłacało, niż rezygnacja ze stacjonarnego.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5444
  • 183

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Opłata za łączę nie jest naliczana gdy stacjonarny działa i innego operatora na zasadzie hurtowego dostępu WLR. Jeśli numer będzie u innego operatora na innej zasadzie np. VoIP, GSM, NP, to opłata będzie. I tak np. Netia świadczy usługi na zasadzie WLR jak i NP, (krótko i prosto tłumacząc, WLR kable Orange centrala Orange, NP kable Orange, centrala Netii). Przy WLR opłata za łączę jest, NP nie ma.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Dziś jeszcze zadzwoniłem do rodziny aby się upewnić jak to z tą opłata. Potwierdzają- Mają tylko Neostradę  i nie płacą nic za utrzymanie łącza.  Telefon jest u innego operatora. Kiedyś skakali też do Tele2 i Dialog zanim się rozpadły i też opłaty za utrzymanie łącza nie było ze strony Orange za neostradę.  

Być może jest tak jak opisał to kolega @Arti_Kn_Pl  z tym WLR i NP - pytanie jak działały też te firmy  Dialog i Tele2 - czy miały swoje centrale czy dzierżawili  od Orange. 

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 50
  • 0

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Finał historii: w połowie kwietnia numer został przeniesiony do operatora VoIP a w orange na miejsce abonamentu wskoczyła opłata za utrzymanie łącza.

 

W końcu jest praktycznie: łatwo i wygodnie można przekierować połączenia gdziekolwiek za grosze 🙂