Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mała prędkość wysyłania po FTP ze świata do FunBox 3.0


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Mała prędkość wysyłania po FTP ze świata do FunBox 3.0

Światłowód 300/30:

Wysyłam coś do domu na NAS po FTP (filezilla - logując się na zdalny serwer przez VNC) to prędkość nie przekracza 6-7 MB/s lecz jeżeli w domu coś zacznę pobierać z tego samego FTP (filezilla) to osiągam prędkość maksymalną czyli 37-38 MB/s. Porty NASa przekierowane na FunBox 3.0, brak jakichkolwiek ograniczeń prędkości. IPv4 wymuszone na FunBox 3.0. Niestety nic nie pomaga. Sprawdzane też było inne oprogramowanie klienta FTP i prędkość taka sama. Wysyłanie po SFTP, SSH tak samo. W NASie jeden dysk to WD RED 3,5" 3 TB drugi dysk USB 3.0 2 TB. Nie ważne czy chcę coś przesłać na jeden czy drugi prędkość max 7 MB/s ze świata do nich a uruchomienie z domu będąc za funbox 3.0 pobierania z tego samego FTP pełnym łączem leci.

Jakieś porady?

6 ODPOW. 6

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Mała prędkość wysyłania po FTP ze świata do FunBox 3.0

A przyczyną nie jest czasem prędkość wysyłania z miejsca, z którego to robisz? 7MB/s to całkiem sporo. Pytanie proste, ale wolę od tego zacząć.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Mała prędkość wysyłania po FTP ze świata do FunBox 3.0

Skoro prędkość pobierania z tego samego FTP ale będąc w domu to max prędkość łącza czyli 37-38 MB/s 🙂 to widać tamta strona daje radę ... dla pewności podaję że serwer FTP jest na łączu symetrycznym 1/1 Gbit 🙂 zatem ma zapas "mocy" względem łącza domowego.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Mała prędkość wysyłania po FTP ze świata do FunBox 3.0

@sskillerr jeżeli programowo i sprzętowo nic nie jest limitowane, to operator A, operator B, lub administrator sieci 1Gb/1Gb może limitować prędkość pojedynczego połączenia w sieci.

 

Opisz klarownie, bo mało rozumiem z pierwszego wpisu.

Gdzie jest NAS i do czego jest podłączony?

Skąd/dokąd uzyskujesz jakie prędkości ?

Jaki to model NASa ?

Ja mam QNAP i przy udostępnianiu pliku na świetle 1Gb/100Mb, osoba odbierająca(łącze 100Mb/10Mb) uzyskuje max prędkość 50 Mbit/s. Gdy zapuszczę odtwarzanie pliku wideo z NAS, to leci pełnym łączem 100Mbit/s.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Mała prędkość wysyłania po FTP ze świata do FunBox 3.0

@BORAX

 

1. Serwer FTP to serwer dedykowany w serwerowni we Francji na łączu 1/1 Gbit.

2. Serwer NAS stoi podpięty w domu do FunBox 3.0 na łączu 300/30 Mbit.

 

Na serwerze 1 mam VNC i w nim odpalam Filezille i łączę się do serwera 2 i puszczam transfer danych większe paczki danych w jednym pliku (2-10 GB). Prędkość która sie zestawia to wspomniane 6-7 MB/s i nic więcej.

 

Jeżeli w domu jestem i łączę się do serwera 1 też przez Filezille i zaczynam ściągać te same pliki prędkość osiągana to max łącza czyli 37-38 MB/s. 

 

Na FunBox 3.0 porty przekierowane, IPv4 wymuszone i nie ma ograniczeń prędkości na żadnej usłudze. Na NASie tak samo.

 

Niezbyt rozumiem dlaczego są takie jaja... Oczywiście serwer 1 był testowany na wysyłanie plików tą samą metodą w inne miejsce na inny serwer FTP nie do domu na NAS i prędkości sięgały ~100 MB/s bo serwer gdzie było wysyłane to także łącze 1/1 Gbit zatem nie jest to wina serwera 1 a czegoś po stronie domu gdzie jest FunBox 3.0 i NAS. Czy ściagam będąc w domu coś z internetu czy wysyłając dodomu coś z internetu predkość powinna być jednakowa bo to jest ruch Z internetu DO domu. Jednak tak nie jest 🙂 Aha NAS to Synology i transfery po LANie (SMB) miedzy nim a laptopem po sieci Gigabit to transfery 80-100 MB/s zatem wyklucza to też winę dysku w NASie by sprawiał problemy.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Mała prędkość wysyłania po FTP ze świata do FunBox 3.0

Być może operator francuski przycina transfer do AS5617(Orange Polska) lub AS5617 przycina ruch od operatora serwera 1.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Mała prędkość wysyłania po FTP ze świata do FunBox 3.0

Czyli co... w jedną stronę ruch mogą przycinać a w drugą już nie tak?