Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lubuskie szerokopasmowe od Orange

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC

@Piotrekk85  mądrze radzi, zbierz chętnych sąsiadów i może się uda.... 🙂 … Piotrkowi chodzi o to że głowną nitkę wybuduje inwestor A a nitkę dla klientów indywidualnych do ich gospodarst domowych musi wybudować inwestor B.

 

@gemolek  poprosiłem już moderatorów o połączenie tematów w jeden, może się uda 🙂 Pozdrawiam.


►Ostatecznie przeniosłem tylko część wpisów związanych, jak mniemam, z sytuacją w lokalizacji @gemoleka, ponieważ utworzony przez @p2225 temat obejmuje obszar całej Polski - Moderator Wiktor Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 8
  • 0

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC

Te pieniądze miały być przeznaczone na tych, którzy są w czarnej pupie z możliwością podłączenia do sieci.Swój akces zgłosiłem miesiąc temu, kiedy przeniosłem do Orange swoją firmę z Plusa.Mogę nawet partycypować w kosztach podłaczenia światła.Ot, taka desperacja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC

Inwestycje w cyfryzacji koordynowane są na poziomie marszałka/powiatu lub gminy. Tam są komórki, które powinny na szczebel centralny zgłaszać tzw. białe plamy np. w sferze telekomunikacji. Sam jako zwykły Kowalski możesz wypełnić ankietę na stronach UKE https://www.uke.gov.pl/ankiety/
Poza tym warto do różnych operatorów wysłać pisemne (rozumiem tu poprzez tradycyjną pocztę) zapytanie co do planów uruchomienia/polepszenia internetu stacjonarnego tzw. "wnioski o rozbudowę infrastruktury".

No chyba nie wygląda to tak, że ktoś z Warszawy odpala sobie Street View w Google Maps i wybiera: a tu mieszka moja ciocia to będzie internet, a tam już nie - to nie będzie.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC


gemolek napisał(-a):

►Edit: niniejszy wątek przeniesiono z tematu dot. inwestycji na obszarze całego kraju - Moderator Wiktor◄

Cieszę się, że Orange wygrał w drugim konkursie i dostał dofinansowanie w powiecie gorzowskim.Wydaje się to być zrozumiałe, gdyż pomarańczowi budowali za 150 mln sieć szkieletową  w województwie lubuskim.


Nie do końca. W rejonie zielonogórskim wygrała Netia. 

Anonim

Nie dotyczy

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC

Jakiś podział musi być...

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC

Orange też złożył wniosek, ale widocznie Netia dała lepszą ofertę.
Anonim

Nie dotyczy

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC

Jak to w przetargach....ale ważne ze będzie światłowód....może kiedyś Netia stworzy podobny produkt do Orange Love?? To jak jest w Twoim przypadku?? Dostaniesz światło od Orange czy Netii??

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC

W moim przypadku ani od jednych ani od drugich. Moja najbliższa okolica nie ma żadnych adresów białych plam. Netia dostała dofinansowanie, Orange ma sieć szkieletową, z którą niewiele robi. Do dyspozycji neo do 10Mb/s, z którego zrezygnowałem 3 lata temu na rzecz LTE ze stacji na węźle światłowodowym właśnie z projektu szerokopasmowego lubuskiego.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC

Witam,

pisze z Gminy Niegosławice,

u nas w miejscowościach też stoją skrzynki Orange,

czy wiadomo coś kiedy Orange  ruszy z dalszą inwestycją?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Obszary inwestycji w II konkursie działania 1.1 POPC

@Maxwellllw lubuskim póki co Orange przygotowuje projekt "Lubuskiej Unii Światłowodowej": https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Lubuska-Unia-%C5%9Awiat%C...
Musisz spytać w gminie czy przystąpiła do projektu i jeśli tak to musisz wypełnić deklarację. Im więcej ich będzie w danej okolicy to tym chętniej Orange podejmie się budowy sieci bezpośrednio do domostw 😉

 

edit:

najwyraźniej Twoja gmina przystąpiła do projektu: http://niegoslawice.pl/process/lubuska-unia-swiatlowodowa-nowoczesny-internet/ 😉