Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 2 i technologia DLNA


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Livebox 2 i technologia DLNA

Czy z technologii DLNA można korzystać wykorzystując Livebox 2?

Jeśłi tak to w jakiej konfiguracji urzadzeń np. filmy odtwarzane na TV (z DLNA) z dysku podlaczonego do złacza USB w Livebox'sie 2 albo bezprewodowo (wifi) lub przewodowo (label ethernetowy). Jakie inne podłączenia  można zastozoswać?

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2 i technologia DLNA

Jeśli się nie mylę, to DLNA jest czymś w rodzaju "strumieniowania", czyli odpalasz film na kompie i za pomocą Wi-Fi i protokołu DLNA udostepniasz go na Tv. Sam router raczej nie ma tutaj znaczenia. A bezpośrednio z routera raczej tego nie zrobisz, jestem niemalże pewien że Livebox nie ma softu do odtwarzania filmów;) Port usb służy raczej do udostępniania plików, czegoś w rodzaju serwera FTP powiedzmy 😉 Chyba że się mylę, to niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi 🙂

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Livebox 2 i technologia DLNA

Więc tak:

DLNA słyży do strumieniowania audio/video. Aby było to możliwe, urządzenie z którego streamujemy i to na które streamujemy musi obsługiwać ten standard. Możesz streamować z PC (musisz mieć tam zainstalowany serwer DLNA) na TV który obsługuje DLNA. Możesz też streamować z routera (z podłaczonego do niego dysku) na TV zakładając że router ma obsługę DLNA (przykładowo rt-ac68u). Jednak większosć routerów ma słabą wydajność na USB, więc mogą być problemy z wydajnością.

 

Jeśli sie tyczy LiveBoxa2, to (co mnie nie dziwi) router nie ma takiej opcji w ogóle. Jest za słaby żeby można było na nim uruchomić serwer DLNA. Albo zainwestuj w router z prawdziwego zdarzenia z USB 3.0 i DLNA albo zakup sobie NASa.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Livebox 2 i technologia DLNA

Raffaello,

Bardzo dziękuje za info. Ale własnie znalazłem w Orange, że w marcu br. wypuścili Livebox 3, który ma DLNA - czy wiesz może jak to "chodzi"? Poza tym orange twirdzi, że: Nowy livebox jest od dziś (1 marca) dostępny dla klientów zamawiających neostradę w technologii VDSL, czyli w opcjach do 40 Mbs oraz do 80 Mbs, a także FunPacka z internetem w tych dwóch opcjach prędkości." Ja mam LB 2 na łączu do 20 Mb/s i więcej z niego nie da się wycisnąć - takie są  niestety mozliwości techniczne "mojej" linii telefonicznej. Po za tym transmisja jest w technilogii ADSL. Czy to oznacza, że LB 3 "nie pociagnie" na "moim" łączu telefonicznym?

Jaki router byś rekonedował (oprócz NAS) - poza tym - jak rozumim router to komunikacja wifi z urzadzeniami domowymi (LAN) - jak polaczyc się z Internetem (WAN) - livebox ma modem - jeśli kupię dobry router, czy trzeba kupić też modem?

 


rafaello1231 napisał(-a):

Więc tak:

DLNA słyży do strumieniowania audio/video. Aby było to możliwe, urządzenie z którego streamujemy i to na które streamujemy musi obsługiwać ten standard. Możesz streamować z PC (musisz mieć tam zainstalowany serwer DLNA) na TV który obsługuje DLNA. Możesz też streamować z routera (z podłaczonego do niego dysku) na TV zakładając że router ma obsługę DLNA (przykładowo rt-ac68u). Jednak większosć routerów ma słabą wydajność na USB, więc mogą być problemy z wydajnością.

 

Jeśli sie tyczy LiveBoxa2, to (co mnie nie dziwi) router nie ma takiej opcji w ogóle. Jest za słaby żeby można było na nim uruchomić serwer DLNA. Albo zainwestuj w router z prawdziwego zdarzenia z USB 3.0 i DLNA albo zakup sobie NASa.


 

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2 i technologia DLNA

Czyli wszystkie routery z grupy LB i FB nie działaj prawidłowo.