Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kwestia zmienności IP

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Kwestia zmienności IP

Witam.

 

Kilka miesięcy temu moje IP było takie, jakie powinno być. Po resecie routera (czy wyłączeniu komputera) otrzymywałem zupełnie inne IP, z nowym zakresem itd. Z nieznanych mi przyczyn, sytuacja się odwróciła. Próbowałem to naprawiać usuwając cząstkę "/ipv6" z loginu ze strony FunBoxa, ale jedyne co to zmieniło to to, że teraz czasami (bo czasem w ogóle się nic nie zmienia) zmienia się IP - ale bardzo nieznacznie, najczęściej jest to tylko jego końcówka.

Czy ktoś wie jak przywrócić poprzedni stan?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Kwestia zmienności IP

Pula ip jest rozna dla wielu miast.. jak zmieni sie jedna cyfra nawet, to masz juz inne ip. Zadnego problemu nie ma, nie siej fermentu. Jak restartujesz kompa to ip neta ci sie nigdy nie zmienialo, chyba ze miales jeszcze ten stary modem co jest niemozliwe teraz w 100%

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17
Anonim

Nie dotyczy

Kwestia zmienności IP

Jak stan masz na myśli?Jakie IP ci chodzi ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Kwestia zmienności IP

Chodzi mi o stan, w którym po resecie IP czy komputera otrzymywałem całkowicie nowe IP. Teraz zmienia się tylko ostatni oktet.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Kwestia zmienności IP

@descuberto, dynamiczne IP jest normą, chyba że wykupisz sobie statyczne. Też nie rozumiem zbytnio Twojej wypowiedzi. W czym przeszkadza Ci dynamiczne IP?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Kwestia zmienności IP

Właśnie chodzi o to, by było dynamiczne. A tu znikąd moje IP przestało się automatycznie zmieniać.

Anonim

Nie dotyczy

Kwestia zmienności IP

Jak może się zmieniać IP po wyłączeniu komputera ?

Przechwytywanie.PNG


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Kwestia zmienności IP

No tak zazwyczaj jest, jest to traktowane jako koniec sesji i tym samym zmieniany był adres IP. Tak jak z resetem routera. A teraz nie ma nic.

Anonim

Nie dotyczy

Kwestia zmienności IP

@descubertoU mnie po restarcie routera jest tak 

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie1.PNG


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Kwestia zmienności IP

Router ma swoje IP zmienne widoczne dla sieci z zewnątrz, komputer ma zmienne wewnątrz sieci(przydziela go router w miarę zwolnienia IP, jeżeli chodzi o wifi)...jaki adres ma router sprawdzić możesz w panelu administracyjnym LB lub FB. Z regóły jest tak że IP routera zmienia się średnio co 22h, lub po resecie. Wystarczy jedna inna cyfra, by traktować adres jako inny...nie jest jednak powiedziane że adres zawsze będzie się zmieniał cyklicznie...


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Kwestia zmienności IP

vdsl2 - No właśnie, a u mnie może zmienić się tylko 1 cyferka. Czy coś za to odpowiada? Można to ulepszyć?