Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kilka pytań przed wyborem światłowodu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

Kilka pytań przed wyborem światłowodu.

Witam

Zastanawiam się nad instalacją światłowodu w moim mieszkaniu. Niedługo kończy mi się umowa z kablówką i zastanawiam się nad światłowodem. Mam tylko kilka pytań.

1. Czy Orange oferuje jeszcze Funbox 2.0 z urządzeniem ONT? Chciałbym podłączyć swój router, a z tego co wiem to przy Funbox 3.0 nie można tego zrobić (podwójny NAT)?

2. Czy monter podczas montażu zainstaluje światłowód tam gdzie życzy sobie tego klient, czy wprowadzi światło i poprowadzi tak jak jemu będzie się podobało? Chciałbym zainstalować światłowód na piętrze, czy monter wykona odpowiednie otwory w suficie?

3. IP jest publiczne czy nie? Potrzebuję go do podpięcia serwera Synology i dostępu do niego z zewnątrz.

 

5 ODPOW. 5

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kilka pytań przed wyborem światłowodu.

@szczurek  Witaj. W Orange obecnie możliwa konfiguracja to Funbox 3.0 + terminal ONT. Musisz to zaznaczyć przy zamówieniu konsultantowi i nie wpuszczaj technika, jeżeli przyjdzie tylko z Funboxem 3.0 🙂 

 

Monterzy to ludzie, z którymi można rozmawiać. Monter powinien zainstalować gniazdo tam, gdzie sobie tego życzysz. 

 

IP jest publiczne, zmienne co ok. 10 dni.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Kilka pytań przed wyborem światłowodu.

@szczurek 
1. Czy Orange oferuje jeszcze Funbox 2.0 z urządzeniem ONT? Chciałbym podłączyć swój router, a z tego co wiem to przy Funbox 3.0 nie można tego zrobić (podwójny NAT)?
1.odp .Dostaniesz Funbox 3.0 ale co do modemu możesz spróbować porozmawiać może uda się ci wsiąść 2.0 z urządzeniem ONT

2. Czy monter podczas montażu zainstaluje światłowód tam gdzie życzy sobie tego klient, czy wprowadzi światło i poprowadzi tak jak jemu będzie się podobało? Chciałbym zainstalować światłowód na piętrze, czy monter wykona odpowiednie otwory w suficie?
2. odp. Monter zamotuje w miejscu które mu wyznaczysz  

3. IP jest publiczne czy nie? Potrzebuję go do podpięcia serwera Synology i dostępu do niego z zewnątrz.
3.odp. IP jest publiczne co 10 dni  się zmienia  
 jakieś jeszcze pytania ?
jak nie  i pomogłem  kliknij  rozwiązani e Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

Kilka pytań przed wyborem światłowodu.

Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli zdecydowałbym się na ofertę Światłowód + TV (Orange Love Standard) to czy dekoder musi być połączony z funboxem przewodowo? Jeśli tak to czy PLC wystarczy (Fritz Powerline)? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Kilka pytań przed wyborem światłowodu.

nie bo samsung icu 100 mam wi-fi 🙂 można bezprzewodowo 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kilka pytań przed wyborem światłowodu.

@szczurek  Jeżeli PLC jest dobrej jakości, to lepiej podłączyć właśnie po nim.

Pamiętaj, że TV eliminuje łatwą implementację własnego routera.  Nie każdy model działa(wyższa półka działa), potrzebna jest odpowiednia konfiguracja VLAN.