Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kilka pytań po modernizacji sieci


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Kilka pytań po modernizacji sieci

Post wydzielony z tematu "Modernizacja sieci i wymiana modemu na nowy" - moderator Wojciech.

 

Podepnę się pod temat...

 

Też otrzymałem nie tak dawno pismo, że została zakończona modernizacja sieci. I mam pytania:

1. Czy otrzymanie modemu wiąże się ze zmianą umowy/ceny/okresu obowiązywania?

2. Obecnie na swojej linii mam ADSL max 20Mb/s testowałem Funboxa 2.0 chwilowo pożyczonego do znajomego i nic się nie dzieje, tzn. router nie przełącza się na VDSL, stąd pytanie czy operator musi dostać info np. przy wydaniu FB2.0 w punkcie że jestem zainteresowany VDSL czy też centrala sama wykryje FB i samoczynnie zmieni modulację?

3. Jeśli poprawa będzie niewielka lub wcale czy mogę powrócić do modulacji ADSL (mam router, który funkcjonalnie bardziej mi odpowiada niż FB2.0, ale jest wyposażony tylko w modem ADSL)? Mam sąsiada, który korzysta z VDSLa i prędkość ma zbliżaną do mojej, ponieważ do centrali mamy ok 1 km, stąd też lekko sceptycznie podchodzę do efektów tej modernizacji.

13 ODPOW. 13

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Kilka pytań po modernizacji sieci

@waltman nie umowa się nie zmienia tyle ze modem wymieniony będzie na 2.0


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Kilka pytań po modernizacji sieci

A pytania 2 i 3?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35957
  • 1364

Kilka pytań po modernizacji sieci

Ad2. To zależy. System mógł wykryć numer seryjny fb przypisany do innego klienta i przyciąć prędkość. Ponadto może nie być różnicy jeśli jest spora odległość od centrali.

Tu też kwestia na ile podłączyłes funboxa. Pełna stabilizacja trwa tydzień i wtedy będą efekty.

Ad3. Zwykle powrotu nie ma, chyba że po wielu zgłoszeniach technicznych.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Kilka pytań po modernizacji sieci

2 .operator musi mieć info że masz nowy modem 2.0 i prędkość jest taka jak w umowie 
3.raczej nie ale jak by były problemy wystarczy skontaktować się z Orange technikiem
i jeśli byłą by tak konieczność pewno  sam by operator dał poprzedni modem  ale masz pewno funboxa a funbox 2.0 są praktycznie takie same tylko bardzie rozwinięty technicznie .


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Kilka pytań po modernizacji sieci

W informacjach systemowych w trybie synchronizacji widnieje ADSL, ale fakt router działa tylko dwa dni.A co do wspomnianej prędkości u sąsiada to jest stan przez rzekomą modernizacją, więc muszę go podpytać czy zauważył poprawę.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Kilka pytań po modernizacji sieci

@waltman  tak jak napisał @Piotrekk85   może nie być różnicy jeśli jest spora odległość od centrali. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kilka pytań po modernizacji sieci

@waltman  ad1. Nie

a2. Modem musi być podłączony conajmniej 24h, aby system port przerzucił do VDSL. 

ad3. Nie, chyba że zgłosisz uszkodzenie.

 

P.S. Modernizacji w pełnym tego słowa znaczeniu moim zdaniem nie było, po prostu zostałeś przełączony na port VDSLowy, który obecnie działa w trybie ADSL.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Kilka pytań po modernizacji sieci

Wczoraj zauważyłem, że Funbox samoistnie przełączył się na VDSL. Obecna prędkość to ok. 22Mb/s czyli jest poprawa o jakieś 2.5-3Mb/s w stosunku do ADSL. No ale zasięg wifi w FB jest znacząco gorszy niż w TPLinku.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kilka pytań po modernizacji sieci

@waltman  Moim zdaniem lepiej pełna prędkość w ADSL niż 22 Mbit/s w VDSL. Gorzej, jak Ci się linia zdegraduje i będą problemy z synchronizacją. Jak wygląda Twoja instalacja domowa? Masz jedno gniazdko telefoniczne ?