Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

Witam wszystkich. Przymierzam się do światłowodu w Orange, niestety dostępny będzie dopiero od grudnia a do tego czasu będę skazany na Neostradę. W związku z tym chciałem położyć oba przewody do punktu docelowego we własnym zakresie.
1. Czy powinienem położyć sam peszel pozwalający na przyłączenie niezbędnych przewodów? Komplikuje to trochę sytuację ponieważ łatwiej było by mi położyć przewody.
2. Jeśli mogę wykonać instalację sam to jakich przewodów mogę użyć? Na Neostradę sftp kat 6a lub 7 będzie wystarczające? Czy lepiej ciągnąć przewód ytdy czy inny typowo telefoniczny? Jeśli chodzi o światłowód to myślałem nad SingleMode z końcówkami LC. Czy takie będą ok czy inne są wymagane?
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

@Kacper86Pod Neostradę tylko telefoniczny. Co do światłowodu to sporo czasu do grudnia wiec jeszcze nie masz 100% pewności czy będzie u ciebie chyba ze masz to potwierdzone na papierze.  

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 31
  • 2

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

Orange z nich raczej nie skorzysta, pociągie do ciebie własne światłowody jeśli mają być dostępne

Anonim

Nie dotyczy

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

@Kacper86Pod Neostradę tylko telefoniczny. Co do światłowodu to sporo czasu do grudnia wiec jeszcze nie masz 100% pewności czy będzie u ciebie chyba ze masz to potwierdzone na papierze.  


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

Czyli póki co podpisać umowę z telewizją kablową wypada i czekać aż zamontują. W zeszłym roku był termin na październik, ale widać się przeliczyli i jest grudzień tego roku. Pewnie znów będzie jakiś poślizg. Przy okazji przy remoncie w wakacje położę peszel z pilotem by było w razie czego łatwiej. Dzięki za informację.
Anonim

Nie dotyczy

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

@Kacper86A skąd masz takie informacje na temat terminów ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

Oba terminy były podane w bok Orange. Do tego wiem ze wspólnoty, że dostali pozwolenie by wejść na blok i im również termin grudzień podali.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

@Kacper86 Jakbyś chciał kłaść kabel światłowodowy, to musi to być jednomodowy z wtykami sc/apc.

Do Neostrady możesz użyć skrętki, sygnał i tak leci po jednej parze(a w skrętce są 4).

Możesz położyć sobie też światłowód jednomodowy np. 2j lub więcej, ale od techników zależy czy będą chcieli go wykorzystać(spawy po drodze).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

Dzięki za info. Na złącza SC/APC można użyć łączówek i nie bawić się w spawanie. Położę peszel 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

@Kacper86 można użyć, ale każdy taki adapter to dodatkowe tłumienie.

Monter musi zakończyć instalację gniazdem optycznym, a po jego wyjściu czy zostawisz podłączony przez montera router czy wepniesz patchcord sc/apc to twoja sprawa. Tylko pamiętaj, że Orange dolicza do rachunku za uszkodzenie spowodowane winą klienta.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 8
  • 0

Jaki przewód światłowodowy i pod neostradę

@BORAX dobry adapter czasami daje niezauważalne tłumienie; zresztą przy budżecie mocy jest spory zapas. Ja mam w domu własną sieć światłowodową i technicy byli w 7 niebie, że nie musieli ciągnąć instalacji przez całe mieszkanie.
Dla autora światłowód jednomodowy G.652D albo G.657