Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Cześć, ile jestem w stanie maksymalnie wycisnąć z FunBoxa 2.0 na 5GHz? 

 

Aktualnie mam umowę z Orange na 300 Mb/s, ale w rzeczywistości osiągam max 180 Mb/s. Wiem, że muszę zmienić kartę sieciową, która obsłuży taką przepustowość, ale zastanawiam się czy w ogóle FunBox 2.0 będzie w stanie łączyć się z moją nową kartą z prędkością, którą mam na umowie, czyli 300 Mb/s. Może konieczna będzie wymiana na FunBoxa 3.0?

50 ODPOW. 50
Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@ayahuasca  jeśli się upierasz przy wi-fi, to karta sieciowa musi być szybka (ASUS PCE-AC56), musisz się liczyć ze sporym spadkiem szybkości vs katalogowa prędkość, inna sprawa że tylko na 5GHz uzyskasz max szybkość, wymiana FunBox 2.0 na 3.0, jak najbardziej zasadna, bo FB 2.0 nie gwarantuje takich szybkości.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Lub kupić do FunBoxa 2.0 jakiś Access Point i go podłączyć po kablu do niego. FunBox 2.0 jest już zabytkiem z 2012 lub 2013 roku. Od tamtego czasu się wiele zmieniło.

Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?


@gilbannapisał(-a)

Lub kupić do FunBoxa 2.0 jakiś Access Point i go podłączyć po kablu do niego. FunBox 2.0 jest już zabytkiem z 2012 lub 2013 roku. Od tamtego czasu się wiele zmieniło.


Dobrze kombinujesz, ale to dodatkowy koszt, tak +/- 200 zł, jak ma być szybko, dobra karta sieciowa i spory wydatek się zrobi, FB3.0 może załatwi, jak nie to twoja opcja pozostaje, decyzja należy do @ayahuasca 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Jak juz kupować nową karte sieciową WiFi to min. brałbym Asus PCE-AC68 ktora posiada juz 3 anteny a najlepiej 4 antenowa PCE-AC88, AC56 jest zaledwie 2 antenowa. FunBox 3.0 ma 4 anteny i na paśmie 5GHz moze uzyskać nawet 1,7 Gb/s na bardzo bliskiej odległości z taką kartą PCE-AC88.

Przy karcie 2 antenowej uzyska sie tylko połowę czyli 866Mb/s.

Oczywiście tak jak pisze Irek6311 są to wartości tylko teoretyczne, realna predkość bedzie i tak zawsze niższa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Moim zdaniem najlepszą kartą będzie na Intelu Gigabyte GC-WB1733D-I. To jest taka sama karta jak te w laptopach montowane. Dodatkowo ba w sobie bluetooth.

 

Tylko jak wcześniej wspomniałem FunBox nie obsłuży tych parametrów i tak, gdyż jest to konstrukcja zapewne z 2011 lub 2012 roku.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@gilban  głupota, że jest to zabytek. Pod względem radiowym to nawet na czasie router.  Przede wszystkim obsługuje 802.11ac do 1300 Mb/s.

 

Ciekawe co się tak bardzo zmieniło od 2012 lub 2013 roku 🙂 Przede wszystkim w tym czasie TP-Link wypuścił jeden z pierwszych routerów obsługujących 802.11ac - TP-Link Archer C7.

Jednym z pierwszych komputerów wspierających 802.11ac był MacBook z końca 2013 roku z którego piszę 🙂 a standard został wciąż nie został zatwierdzony.

 

@ayahuasca  Ja osiągam na laptopie około 200-300 Mbit/s w odległości 5m od routera przez jedną ścianę. Oczywiście karta sieciowa to minimum 802.11ac wspierająca kanał 80 MHz - 1300 Mbps w paśmie 5 GHz.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

gilban - ta karta to niezbyt optymalny wybor pod FunBoxa 2.0 czy 3.0

Karta uzyskuje do 1733Mbps ale na paśmie 160MHz.

Na paśmie 80MHz jakie obsluzy max FB 2.0 czy 3.0 uzyska sie polaczenie max 866Mb/s, takze bedzie chodzic na polowe swoich mozliwosci.

Pod Funboxa 2.0 tylko coś przynajmniej z 3 antenami czyli Asus PCE-AC68 uzyska polaczenie 1300Mb/s, pod FB 3.0 to 4 antenowy PCE-AC88 wtedy uzyska 1733Mb/s.

Im bedzie wieksza predkosc blisko routera tym lepiej na dalsze odleglosci.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Kupiłem w końcu kartę ASUS PCE-AC56, ale nic się nie zmieniło. Ciągle max co wyciągam po WiFi to 150Mb/s. Może to kwestia jakichś dodatkowych ustawień na tej karcie, a przeleciałem przez wszystko i nic mi do głowy nie przychodzi. Karta łączy się z FunBoxem 2.0 na paśmie 5Mghz. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty, ale to nie pomogło.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

co do szybkości na WiFi to z tego co wiem żaden Operator nie świadczy usług przez wifi i tym samym nie gwarantuje parametrów łącza 😛 przypuszczam że da się full wycisnąć ale trzeba mieć farta. i kompatybilny sprzęt 🙂