Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Internet

Hej 

Korzystam z pakietu orange love. Moje pytanie brzmi następująco. 

Czy jest możliwość by prędkość mojego internetu stacjonarnego był większa. Mieszkam w małej miejscowości (6000 mieszkańców) i moja prędkość internetu wynosi wg. pakietu od 12 do 20mb. Dziwi mnie to że wioska (ok. 700 mieszkańców) odległa o jakieś 5 km od mojego miateczka ma szybszy internet od mojego. Czym to może być podyktowane. Po rozmowie z kolegą z tamtej miejscowości powiedział że 2 lata temu po zgłoszeniu problemów z siecią był u niego technik i coś zrobił że od tamtego czasu cała wioska ma pakiet 80 mb a miała 10mb. Dla sprostowania w mojej miejscowości jest też miejsce gdzie mieszkania mają pakiet 80mb (wg mapy orange) lecz są to mieszkania położone blisko szkoły która na mapie też ma 80 mb. Dziękuje jeżeli ktoś mi to wyjaśni. Pozdrawiam

4 ODPOW. 4

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Internet

w Twoim przypadku parametry internetu sa uzaleznione od dlugosci i jakosci linii. im dalej od ONU tym mniejsza predkosc internetu.
zadzwon na BOK i zapytaj sie jaka jest dlugość Twojego lącza.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet

@Kacpir tu w grę wchodzi odległość od centrali. Jeżeli odległość wynosi mniej niż 1,4 km, to możesz starać się o prędkość VDSL do 80 Mbit/s. Jeżeli odległość od centrali wynosi ponad 2 km, to zostaje tylko ADSL do 10 Mbit/s. Sprawa rozgrywa się o długość przewodu miedzianego.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Internet

i tez pytanie czy ONU jest wyposazony pod vdsl.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Internet

Hej wracam. Jestem po rozmowie z BOK i zostałem poinformowany o tym że nie nie ma narazie takiej możliwości aby było szybciej niż 20mb/s. Zaproponowano mi także zmiane routera którą przyjąłem. Podobno ma to poprawić prędkość. Co mam o tym sądzić. Po pytaniu o długość przewodu od centrali odpowiedź otrzymałem że nie jest teraz fizycznie możliwe aby zwiększyć tą prędkość. Co o tym sądzicie. Zastanawia mnie fakt że akurat mój dom ma prędkość do 20mb/s a moi sąsiedzi mają max. do 10mb/s. Zwracając uwagę na to że mój dom nie jest nowy więc nie ma jakiś nowszych kabli. Czy inny konsultant mógłby jakoś więcej zaradzić czy temat zamknięty?