Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet z z orange


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Internet z z orange

Witam, widziałem już niezliczoną ilość takich postów, wiem, że orange to ściek, nie musicie mnie informować, ale nie mam alternatywy. 

 

Otóż ostatnio, a dokładniej od zawsze mam problemy z neostradą do 20mb/s. Ping waha się między 30 - 2500 (głównie 150).

 

*PARE SYTUACJI*--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzwoniłem na infolinię i wymieniałem sh*tboxa niezliczoną ilość razy. Jak już odebrali to ciężko się z nimi dogadać. Za każdym razem trzeba zresetować modem, a gdy wyłącza się modem, to nie działa telefon, przez co rozłączam się z pracownikiem, dlatego zawsze podaję mu numer telefonu i mu mówię, żeby za 5 minut oddzwonił, -"Tak, tak, proszę pana, za chwileczkę oddzwonię" i tak zawsze, NIGDY nie oddzwonili.

 

Albo pamiętam sytuację jak miałem internet od 1 do 10mb/s downloadu i wyszło mi 1.02mb/s i pani z infolinii mówi, że internet w normie i nie przyjmuje zgłoszenia. Szczyt bycia kanałem sciekowym. 

 

Raz wysłali techników i stwierdzili, że wszystkie kable są ok i pojechali sprawdzić centralę i stwierdzili, że tam jest problem. Orange po paru godzinach wysyła smsa, że już naprawiło i zamyka zgłoszenie. Dzwonię do techników, żeby podziękować, a oni mówią, że kłamią, bo nie pozwolili im cokolwiek zrobić. To już wogóle bycie złodziejem i oszustem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

No i z racji, że telewizor i telefon stacjonarny musi być podłączony do modemu, nie mogę podłączyć się kablem do peceta. 

Może jednak da się coś zrobić?

Jakieś porady, może przyczyną, oprócz problemu na centrali, jest jeszcze coś innego? I nie jest to przeciążenie bo taki internet mam o 6 rano i o 4 w nocy.

 

Wynik z pathping onet.pl (po wifi)

https://imgur.com/a/1mxBVLk

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet z z orange

Nie wiem jakiej rady oczekujesz. Lepiej wylewać pomyje. Jeśli masz neo na ADSL, to możesz skorzystać z ofert BSA u innych operatorów. Więc Orange nie jest jedynym.

Na screenie widać straty do routera więc warto sprawdzić sprzęt. Potem trzeba zgłaszać problemy techniczne. Jak to nie pomaga to reklamacje a potem UKE. Ale trzeba pamiętać że ping nie jest gwarantowany.
Anonim

Nie dotyczy

Internet z z orange

Bez tytułu8.png

To jest mój pathping do onet.pl nie z Orange, ale chce zwrócić uwagę, że na obrazku ping z kompa do liveboxa jest 16ms. u mnie 0ms. Strat niema jedynie 0%. Jaki jest profil opóźnienia ustawiony przez automat nie wiadomo, ale można podejrzewać, że jest powiedzmy większy.