Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet w roamingu krajowym

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Internet w roamingu krajowym

Witam, 

Szukami informacji dotyczących usług  internetu w zakresie roamingu krajowego (świadczenia usług Orange poprzez infrastrukturę innego lokalnego operatora).

Interesuje mnie, czy

- usługa ta jest płatna(abonament/prepaid), czy darmowa (jak usługi głosowe i tekstowe)?

- czy istnieją jakieś ograniczenia?(np brak internetu przez LTE, limity danych, limity szerokości łącza)?

Niestety nie znalazłem jasnych i/lub pewnych źródłowo danych samemu. Z góry dziękuję za odpowiedź, 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet w roamingu krajowym

@waslaw89 jeżeli chodzi o Plus, Play, czy Aero2, to Orange nie ma podpisanej umowy na roaming krajowy z tymi operatorami. 

 

Nawet jak włączysz roaming krajowy, to nic nie da, bo połączenie w przypadku Orange nie będzie nawiązane z pozostałymi operatorami. Opłaty na pewno nie będą naliczone.

 

Wymuszenie połączenia zakończy się błędem lub wyświetleniem informacji, że dana sieć jest zablokowana.

 

Z tego co wiem, to obecnie tylko Play ma podpisaną umowę na roaming krajowy i włączenie roamingu krajowego nie powoduje naliczania dodatkowych opłat z tego tytułu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet w roamingu krajowym

@waslaw89 Orange nie ma potrzeby podpisywania z innym, operatorem umowy na roaming krajowy. Dlatego brak informacji na ten temat.

Orange wspólnie z T-Mobile utworzyli firmę NetWorks, która zarządza nadajnikami obu operatorów. Działą to na zasadzie takiej, że tam gdzie Orange nie ma swojego nadajnika, korzysta z zasobów nadajnika T-Mobile i na odwrót. Nie jest to umowa podpisana na zasadzie Roamingu krajowego, tylko na wspólnie utworzonej firmy do zarządzania wspólną siecią nadajników.

 

Jeżeli Orange miałby podpisaną umowę na roaming krajowy, to taka usługa dla klienta nie jest dodatkowo płatna. Roaming krajowy dało by się zauważyć tylko po przez ikonkę zasięgu z literką R na smartfonie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Internet w roamingu krajowym

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jak się ma w takim razie relacja z innymi operatorami (Plus, Play)?

Tam gdzie mieszkam, mimo że jest to Kraków mam pojawiające  problemysie problemy z jakością łącza LTE. Za  to jak korzystam z LTE w Aero2(nadajniki Plusa). Obawiam się naliczania dodatkowych opłat po zezwoleniu na roaming krajowy na routerze, jeżeli połączyłby się do stacji właśnie np Plusa (chociaż dla mnie mogło by to być zbawienne, z racji lepszej stabilności połączenia po LTE)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet w roamingu krajowym

@waslaw89 jeżeli chodzi o Plus, Play, czy Aero2, to Orange nie ma podpisanej umowy na roaming krajowy z tymi operatorami. 

 

Nawet jak włączysz roaming krajowy, to nic nie da, bo połączenie w przypadku Orange nie będzie nawiązane z pozostałymi operatorami. Opłaty na pewno nie będą naliczone.

 

Wymuszenie połączenia zakończy się błędem lub wyświetleniem informacji, że dana sieć jest zablokowana.

 

Z tego co wiem, to obecnie tylko Play ma podpisaną umowę na roaming krajowy i włączenie roamingu krajowego nie powoduje naliczania dodatkowych opłat z tego tytułu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Internet w roamingu krajowym

Oj uwierz przydało by się orange podpisanie roaming krajowy np tam gdzie mają 0zasiegu w domach bo są takie miejsca gdzie plus play wychodzi lepiej a oni tylko patrza na zewnątrz a co wewnątrz? no też jest potrzebny zasięg. 

 

Więć jak play wpólpracuje z orange nawet na lte to i orange mogł by też z playem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Internet w roamingu krajowym

Dziękuję, to rozwiało wszystkie moje wątpliwości.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet w roamingu krajowym

@scanx uważam, że dla Orange to dodatkowe koszty, więc wątpię, czy byłą by taka decyzja. Mają przecież NetWorks z T-mobile. Sam kiedyś w którymś poście proponowałem takie rozwiązanie na roaming krajowy. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Internet w roamingu krajowym

Chyba że..ale u nich liczy sie kasa. Zasięg jest ok ale na zewnątrz..wsie i duzo jest takich punktów że orange działa tylko na zewnatrz. Namawialem do przejścia flex większość ze wsi nie chciała bo play ma lepszy zasieg we wnątrz. I zostają tylko tu. Może tmobile pokryl by straty wewnętrzny zasięg. 

 

 

Ale co my możemy.