Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

do ftth dedykowanym dekoderem jest uhd88. przy multiroom rowniez. nie slyszalem o przypadku aby wydany zostal klientowi whd80 do multiroom`u.

ten drugi dekoder jest podlaczony przez kabel ethernet  ewentualnie monter proponuje klientowi liveplug`i o ile fizycznie to zadziala 😉 (oczywiscie sprawdza jak to dziala).

 

 

aby korzystac z voip musisz podlaczyc sluchawke/baze kablem telefonicznym do funboxa. jezeli chcesz przez wifi to zainstaluj w smartfonie aplikacje neofon 😉

 

jezeli trzeba sie przewiercic przez druga/trzecia sciane to zrobia to


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

Przyszłym użytkownik łącz światłowodowych polecam być upartym i nie godzić się na podłączanie światełka do istniejącej instalacji gdyż parametry łącza jeżeli chodzi o PING na łączu mogą być lepsze gdy puszka ze z takim łączem jest 50cm od twojego komputera.Skrętka na kilka metrów nawet to już jest przeżytek więc jak chcecie mieć najnowsze możliwe rozwiązanie to tylko ze światłowodem w mieszkaniu.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

@Gatts przesadzasz. 5cm czy 50m skrętki nie ma żadnego większego znaczenia jeżeli chodzi o opóźnienia. No i skrętka nie jest przestarzała, jest dalej na czasie.  Nie rozumiem też tego Twojego parcia na 1 Gbit/s czy bagatela 2 Gbit/s downloadu. Od szybkości liczą się też inne parametry - routing, stabilność, wyjście za granicę(bo co z tego, że w Polsce będziesz miał 1Gbit/s jak za granicę będzie 400).

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

Daję porównania firma X wprowadza łącza 2Gbits lub 1Gbits ,które we Wrocławiu w przypadku tego drugiego są już od dawna dostępne.Cena w pakiecie z telewizją spada i wtedy porównujemy z ofertą konkurencji.

Czym niższą przepustowość ma łącze tym mniej atrakcyjna oferta się staje gdy cena jest zbyt wysoka.

W tej chwili mam możliwość zrezygnować z umowy z powodu zmian jakie zajdą w niej bez konsekwencji i myślę na wybraniem oferty konkurencji samego internetu gdyż lepiej sprawowało się u Mnie w domu oraz ponownym podpisaniem umowy po rozwiązaniu z Orange aby skorzystać z dodatkowych zniżek jakie uzyskam.

Tylko gdy skorzystam z łącza do internetu firmy konkurencyjnej to Orange nie będzie miał gdzie się podłączyć gdyż poprzednia instalacja będzie dla samego internetu.

Poczekam jeszcze do świąt i zobaczę jakie promocje jeszcze się pojawią.

Przedłużenie umowy z Orange na 2lata przy rozwoju sieci jakie teraz następuje dla Mnie nie oznacza dobrej oferty bo nic na tym nie zyskuję ale gdy podpiszę nową umowę to co innego.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

@Gatts być może będzie tak, że jeżeli istniejąca skrętka zostanie wykorzystana, to zostanie zrobiony spaw i światłowód będzie wprowadzony do mieszkania.