Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPv6 - kolejne podejście


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

Z tą iplą i transferem chodziło oczywiście o max 2mb/s chodziło oczywiście o ipv4 na ipv6 wszystko śmiga aż miło tylkoo nie mogę grać p2p na ps4 bo najprawdopodobniej blokuje mnie zapora sieciowa orange..... sorry za małe błędy w poście z wczoraj ale pisałem go dość późno i byłem zły.....


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

Dobra, to jak na ipv6 jest ok i nie chcesz dalej walczyć z operatorem, który Ci sprzedał po prostu słabej jakości usługę to zostaje jeszcze jeden sposób. Nie wiem jak ps4 działa bo nigdy nie miałem, ale czy ten p2p w sieci lokalnej idzie normalnie po LAN? Czy ps4 umożliwia połączenie do VPN? Bo wtedy mógłbyś skonfigurować sobie VPN. Ale potrzebujesz do tego kompa, najlepiej z Linux albo jakiś inny lepszy router (najtańsza opcja to router z OpenWRT, albo Mikrotik jak nie chcesz tracić gwarancji). Stawiasz u siebie (albo u kolegi) serwer OpenVPN. Na routerze robisz przekierowanie portu 1194 na świat (na Funbox z ipv6 przekieruje Cię na jakiś inny port, zwróć uwagę na jaki). Następnie pozostali gracze łączycie się do tego serwera OpenVPN i jesteście jakby w jednym LANie. Jak to nie pomoże to ktoś z graczy z normalnym publicznym IPv4 niech postawi u siebie L2TP i do niego się wszyscy połączcie. Na L2TP można spiąć dwie sieci lokalne więc obsługa na ps4 nie jest konieczna.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

IPv6 - kolejne podejście

@_Artek_ rozumiem znerwowanie, każdemu się udziela, jak nie działają usługo tak jak potrzeba.

Ponieważ upłynęła dawno godzina od edycji posta, możesz swoim poście zgłosić poprawki do moderatora i post zostanie poprawiony. 

Naciskasz Opcje Posta -> Zgłoś i opisz co chcesz poprawić Emotikon: Mrugający.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

@_Artek_ jeżeli VPN faktycznie może Wam umożliwić granie p2p, a nie chcecie się mordować z konfiguracją własnego serwera VPN (nie jest to łatwe) to są jeszcze publiczne VPN. Ale takie, które faktycznie zadziałają będą raczej płatne. No i wybierając dostawcę takiego VPN trzeba zwrócić uwagę na to, że to ma na celu spięcie się w jedną sieć aby mieć do siebie na wzajem dostęp p2p. Bo zazwyczaj publicznego VPN używa się po to żeby obejść ograniczenia na udostępnianie treści dla wybranych regionów 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

za dużo kombinacji może lepiej byłoby gdyby orange łaskawie dał możliwość wyłączenia zapory dla tych którzy wiedzą co po co i dlaczego robią....... co do edycji posta nie ma chyba takiej potrzeby bbo mimo wszystko pozostaje on czytelny....zastanawia mnie tylko skąd taka różnica w transferach na VOD między ipv4 a ipv6 przecież wszyscy wiedzą że ipv6 w orange to tylko "proteza":D 

Nie będę płacił za vpn..... wystarczy że płacę 60zł za usługę która nie działa tak jak powinna choć to teoretycznie rozwiązałoby problem bo przestawiłbym funboxsa na ipv4 zrobił przekierowanie portów a swój tv przepuszczałbym przez jakiś vpn z tym że tak jak napisałeś to kosztuje poza tym nie jest to rozwiązanie problemu tylko jego "obejście"


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

@_Artek_ jak to u nich załatwisz to stawiam Ci całą skrzynkę piwa 😉

 

a tak dla uściślenia, ustalmy fakty:

1/ czy bez "/ipv6" z ustawieniem DMZ granie w p2p na ps4 działa natomiast ipla ma problem z transferem?

2/ czy z "/ipv6" ipla nie ma problemów z transferem?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

Po ipv4 z przekierowaniem portów działa fifa p2p natomiast transfer na vod wynosi maksymalnie 2,4mbs nie rzadko schodząc poniżej 1mb/s  czyli witajcie wspomnienia z dzieciństwa.....

włączam ipv6 działa wszystko 260mb/30 (w tym ipla i player)  tylko nie działa granie p2p bo nie działa ani DMZ ani przekierowanie portów. to tak w skrócie...... 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

@_Artek_ ok, no to jak nie VPN to jeszcze takie widzę opcje:

 

1/ Zrobić bez "/ipv6" i ustawić tunel do IPv6 przez Hurricane Electric. Jeżeli ipla będzie śmigać to problem rozwiązany. Ale to trudne bo żebyś miał ipv6 na TV to byś musiał jeszcze Router Advertisement skonfigurować na kopie/routerze, który zestawia tunel. Poza tym osobiście nie wierzę, że to coś da.

 

2/ Zrobić z "/ipv6", tylko wtedy: na jakich portach chodzi FIFA? Czy można tam ręcznie wpisać numer portu i adres IP drugiego gracza? Bo jak tak, to przekierowujesz port w Funbox i koledze podajesz numer portu na jakim Funbox wystawił Twoją FIFĘ na świat. Jeżeli nie to pytanie czy możesz w FIFA podać chociaż adres IP. Jeżeli tak to kolega może zrobić na jakimś kompie w swojej sieci lokalnej przekierowanie ruchu z portu i adresu IP pod którym Ty masz publicznie wystawioną FIFĘ na swój komputer. Chodzi o to, że on się wtedy połączy jakby ze swoim kompem w swojej sieci lokalnej, a ten komputer przekieruje ruch tak żeby trafił do Ciebie 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

Niestety nie jest to PC tylko ps4 i nie ma takich możliwości napisałem w tej sprawie do konsultanta odpisał mi że na dzień dzisiejszy nie ma rozwiązania mojego problemu i że prosi o cierpliwość bo są przygotowywane "jakieś" aktualizacje dla funboxsa obstawiam że zapory raczej nie zdejmą ale może poprawią ruting na ipv4

Najprostszym rozwiązaniem byłaby odpowiedź na pytanie dlaczego po ipv4 ipla i player mają 2mb/s ale nie mam pomysłu co może być przyczyną? 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

@_Artek_  czyli jednak PC górą 😄 ok, ale L2TP możesz ustawić na PC, który będzie robił za router dla ps4. Tak samo przekierowanie ruchu - PC będzie udawał ps4 kumpla. Tylko trzeba znać na jakich portach leci ruch i czy to TCP czy UDP.

 

Co do tropienia przyczyny, jest takie polecenie tracert (pod linuksem traceroute). Wiresharkiem podejrzeć jak się TV z tą iplą łączy i potem traceroute sprawdzić przez co to leci dla ipv6 i dla ipv4. Ale na niewiele Ci się taka informacja przyda. No chyba, że pokażesz to technikom od Orange i oni faktycznie zdiagnozują problem u siebie i coś z tym zrobią.