Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IP publiczne komputera w Ipconfig


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

IP publiczne komputera w Ipconfig

Nić nie jest mylone .Pytanie jest bardzo proste .

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 87.155.101.22 ----------<<<<<<<
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.252.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 87.155.100.1

To jest moje Publiczne IP 87.155.101.22  <<<<<Na karcie sieciowej .

 

Jeśli ruter ma Publiczne to jak przekazuje mi publiczne IP na moja kartę sieciową.

Anonim

Nie dotyczy

IP publiczne komputera w Ipconfig

@kolor  router nie przekazuje publicznego IP do sieci wewnętrznej (lokalnej), to dzieje się na wyjściu, więc wewnątrz sieci nie zobaczysz IP zewnętrznego 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

IP publiczne komputera w Ipconfig

Mój komputer jest za ruterem A moja karta sieciowa mojego komputera ma Publiczny IP

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 87.155.101.22

 

Jak to jest nadawane moje karcie sieciowej .???????????????????

 

Inaczej nie potrafię zapytać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

IP publiczne komputera w Ipconfig

@kolor teraz jak podałeś dane wyświetlane z ipconfig, to można lepiej wytłumaczyć, czemu masz publiczne IP.

 

Taki przydział adresów dostarcza Twój operator, a nie router. Router pełni w tym przypadku tylko rolę pośrednika AP, a przydział adresów IP jest przydzielanany na serwerze, routerze dostawcy.

Operator ustawił zakres IP przydzielane dynamicznie od IP 87.155.100.2 do 87.155.103.255.

Da się tak zrobić rozważając zakres IP po przez ustawienie maski zamiast 255.255.255.0 na 255.255.252.0. To dostawca usługi taką konfigurację ustawił, dlatego otrzymujesz zewnętrzny adres IP na komputerze za routerem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

IP publiczne komputera w Ipconfig

No dobrze ale jak to ustawia na ruterze."""pośrednika AP"""

Dodam że w ogóle nie widać Rutera .Nawet skanowanie go nmap nić nie pokarze a i nie ma przeskoku żadnego .

 

Co ustawiana na ruterze.?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

IP publiczne komputera w Ipconfig

@kolor to już wyższa szkoła. Jak to jest skonfigurowane, to nie odpowiem, bo sam tego nie robiłem. Mi wystarczyło zawsze 255 adresów IP i nie potrzebowałem zmiany maski, aby rozszeżyć zakres. Wiem, że się da. 

Można maskę ustawić 255.0.0.0, wtedy zakres IP można ustawić na przydział w sieci wewnętrznej od 87.0.0.2 do 87.255.255.255, ale to 

Stosuje się już w bardzo rozległych sieciach i nie na zwykłych routerach dostępnych za kilka setek PLN.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

IP publiczne komputera w Ipconfig

No mój ruter to CISCO .kosztuje może 300zł

Czyli mam rozumieć żę IP jest nadawane na serwerze dostawcy .A ruter wykonuje tylko taki przerzut Tak.

Czy te IP rutera jest takie samo jak moje .? oczywiście Publiczne.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

IP publiczne komputera w Ipconfig

@kolor tak, to dostawca przydziela. Twój router nie może mieć takiego samego IP jak komputer. Powstały by konflikt IP i nie było by internetu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

IP publiczne komputera w Ipconfig

Czyli to nie jest NAT

Jeśli tak to co to jest .??? za układ sieci.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 126
  • 0

IP publiczne komputera w Ipconfig

A nie będzie to ""Trybu Bridge""

 

Trybu Bridge. Dzięki temu podłączone do modemu urządzenie (np. komputer lub prywatny router) uzyska publiczny adres IP, a przez to nie trzeba będzie przekierowywać portów.

 

Ponieważ urządzenie pracuje w drugiej warstwie nie dostaje adresu IP tylko przekazuje je urządzeniu pracujacemu w warstwie trzeciej, stąd stwierdzenie, że modem działa transparetnie