Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania


@abcdnapisał(-a)

Spróbuj jeszcze zmienić szerokość kanału WiFi w zakresie 5 GHz z 20 na 40 lub 80 MHz i zobacz czy to będzie miało wpływ na działanie kablowej telewizji po wifi


Niestety nie da się konfigurować szerokości kanału na FB3 dla 5 GHz, że o braku wpływu na siłę sygnału nie wspomnę.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania

Wifi mam rozdzielone na 2.4 i 5 konsultanci patrzyli robili auto naprawy i nic


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2399
  • 9932
  • 85

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania

@Kraza  spróbuje podłączyć Funboxa 3 z TV poprzez kabel Ethernet i  daj znać czy nastąpiła poprawa w jakości oglądania 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2525
  • 9050
  • 45

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania

@Kraza a po co Ci Wifi jak telewizor stoi pół metra od modemu? Przełącz na kabel. Koledzy dobrze Ci radzą. Na Netflixie pewnie jeszcze oglądasz w fullHD albo nawet w 4K i transmisja nie wyrabia. Na kablu może nawet przytkać a co dopiero bezprzewodowo 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 126
  • 627
  • 2

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania

A jak wygląda sytuacja na innych urządzeniach jak telefony i komputery, tam też występują takie problemy? Jak działa YouTube na komórce, jak coś się dzieje to ja tutaj najczęściej widzę swoje problemy.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania

Ciężko określić bo jak jest włączony tv to telefonu nie uzywam. Ale jak tak bardzo piszcie o tym kablu to podłącze kabel i dam sobie spokój z tym 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2399
  • 9932
  • 85

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania

@Kraza  jeszcze pamiętaj o kategorii kabla Ethernet. Najlepszy kabel Ethernet to kategorii 6. Cat6 jest lepszy i  ma większą przepustowość Osobiście mam  podłączony nim usługa TV mulitroom od Funboxa do dekodera WHD 80 i nie mam problemów. Wszystko działa płynnie 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania

Przy tym Internecie który oferuję Orange wystarczy 5e ale cenowo nie różni się od 6


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2399
  • 9932
  • 85

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania

@Kraza  jeśli 6 nie rózni się cenowo od 5e to bierz 6.

Cat 6 ma częstotliwość do 250 MHz, szybkość transmisji do 10 Gb/s na odległości do 55 m natomiast

Cat 5e ma częstotliwość do 100 MHz, szybkość transmisji do 1 Gb/s na odległości do 100 m.

To lepiej wziąć Cat 6 będziesz miał ją na przyszłość np jak w Twojej miejscowości zwiększy się prędkość internetu

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Funbox 3.0 spada jakość podczas oglądania


@Krazanapisał(-a)

Przy tym Internecie który oferuję Orange wystarczy 5e ale cenowo nie różni się od 6


Przecież dostałeś kabel z modemem i z dekoderem. Tego użyj.