Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - ograniczenie internetu dla komputera, zrywa o pełnej godzinie


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

FunBox 3.0 - ograniczenie internetu dla komputera, zrywa o pełnej godzinie

Witajcie, chciałem zapytać, czy ktoś spotkał się z takim objawem - mam dla dwóch komputerów ustawiony harmonogram godzinowy korzystania z internetu i w momencie gdy internet się dla nich aktywuje, to do momentu jego dezaktywacji (zgodnie z harmonogramem), o każdej pełnej godzinie zegarowej jest chwilowy problem z dostępnością internetu na tych komputerach, czasami pomaga dopiero restart połączenia wifi na kliencie - jest to bardzo uciążliwy objaw, bo skutkuje banem w grach online itp.

 

Czy ktoś może to sprawdzić u siebie i potwierdzić, lub zaprzeczyć ?

 
wersja firmware: SG30_sip-pl-02.10.31.17 SoftAtHome
wersja oprogramowania Orange: FunBox3
 

Pozdrawiam 🙂

3 ODPOW. 3
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - ograniczenie internetu dla komputera, zrywa o pełnej godzinie

@pvg kto gra poprzez wi-fi?  FunBox ma słabe wifi więc to tylko taki dodatek do połączenia kablowego, obstawiam że sygnał jest albo słaby albo w pobliżu sporo korzystających z wi-fi i jest zaszumiony, stąd zrywa połączenie, tak poza tym jakieś zrzuty z ustawień czy siły sygnału wi-fi, bo bez tego to zgadywanka w ciemno.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

FunBox 3.0 - ograniczenie internetu dla komputera, zrywa o pełnej godzinie

Mój 12 letni syn łoi w CS GO przy pingu 50ms - nie narzeka , a ciągnąć tam kabel to kłopot 🙂 Pasmo 2,4 jest u mnie faktycznie zapchane, poziom sygnału z kolei bardzo dobry, ale dziwne jest to, że zdarza się to zawsze o pełnej godzinie, dlatego zapytałem, bo może ktoś ten harmonogram używa na co dzień i może się wypowiedzieć, czy się z jakimiś problemami spotkał.

 

Nie upieram się, że to wina tego czy tamtego, poprosiłem o opinię 🙂

 

P.S - tak wiem, trzeba kupić kartę 5GHz do tego kompa, ale chciałem wykluczyć najpierw problemy z FunBox'em

 

Pzdr.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - ograniczenie internetu dla komputera, zrywa o pełnej godzinie

@pvg  jeśli gra na laptopie to wyłącz w karcie wi-fi tryb oszczędzania energii, co do zrywania połączeń, jak zaszumienie na 2,4Ghz jest duże to trzeba przejść na 5GHz, karty obsługujące to pasmo nie są aż tak drogie, dają też większą szybkość po wi-fi w bonusie 😉