Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

aby urządzenie podłączone do wifi dobrze działało musi być wg mnie około 2m od niego, gdyż tak to może działać gorzej niż się tego można by spodziewać...
na twoim miejscu bym rozdzielił te sieci wifi, na 2.4 oraz 5GHz... a nastepnie próbował telewizorem połączyć się z tą 5GHz siecią i wtedy sprawdzać prędkości....
zanim wezwiesz technika spróbuj pierw wykonać powyższy krok, a jesli to nie zda rezultatu to zresetuj do ust. fabrycznych modem, i wtedy tez rozdziel te sieci. jesli dalej bedzie to tak slabo dzialalo to moze faktycznie byc to wina modemu,

podczas przyjazdu technika upieraj sie aby wymienili modem



Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

Sieci są rozdzielone. Reset fabryczny nie pomaga. Telewizor nie "widzi" sieci 5.0. Mam zgłoszenie na wymianę. Nie będę uszkadzał routera oddam taki jaki jest. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

@luzem Spróbuj zmienić kanał sieci 5GHz na 36. Ten kanał urządzenia z kartą 5GHz na pokładzie powinny widzieć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

Z siecią 5.0 nie ma problemu i zmiana kanlu nie pomoże, ponieważ urządzenia które obsługują 2.4 i tak innej sieci nie zobaczą. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

@luzem Ok 🙂 myślałem, że TV który obsługuje 5GHz nie widzi sieci, a to TV nie obsługuje 5GHz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

Niestety wymiana nic nie pomogła. Nadal na paśmie 2.4 GHz mam poniżej 40MB/s.

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

@luzem a inny sprzęt do testów wi-fi > telefon czy inny Laptop, bo może wina po stronie karty sieciowej wi-fi leży.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

@luzem Tak będzie i nic z tym nie zrobisz. Fizyki i zaszumienia nie przeskoczysz. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

Sprawdzałem na lapku i telefonie. Niestety nic szybciej. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

@luzem
Ja teraz zmieniłem smartfona. Poprzedni miał 802.11n 2,4 GHz i tak jak pisałem wcześniej max prędkość to była u mnie ok 45 Mbit/s. Na nowym smartfonie jest 802.11ac i pasmo 5 GHz i prędkość WiFi obok routera to ok 230 Mbit/s, przez jedną ścianę 200 Mbit/s, a przed dwie ściany 165 Mbit/s. 
Funbox ten sam i wszystkie ustawienia routera też takie same.
Niska prędkość u Ciebie wynika po prostu z ograniczenia karty sieciowej w telewizorze i tego nie przeskoczysz.