Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

W tym samym pokoju w odległości ok 4 m

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

@luzem to winny router, skoro w jednym pomieszczeniu sprzęt.

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

A jaki jest poziom tego sygnału ? 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz


@luzemnapisał(-a)

Od środy 16.01.2019 mam problem z prędkością na połączeniu 2.4 GHz. Transfer spadł ze 100 Mbps na niecałe 30 Mbps. Nie zmieniałem żadnych ustawień w routerze. Zgłosiłem awarię, a po kilku dniach przyszli Panowie z pomocy technicznej i na swoim komputerze także nie mogli osiągnąć wyższej prędkości niż 30 Mbps. Orange zamknęło zgłoszenie twierdząc że problem leży po stronie użytkownika. 

 

Co może być przyczyną obniżenia prędkości? 


Jaka jest karta sieciowa w telewizorze? 802.11n?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

Skoro wcześniej było ok a teraz źle więc zbędne pytania o sprzęt. Sugeruję zgłosić modem do wymiany na infolinii i samemu udać się do salonu z wymianą. Inaczej przyjedzie znów technik i naliczą opłatę. Zgłosić po prostu całkowity zanik wifi.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

@Arti_Kn_Pl Zgłosiłem wymianę routera. Zobaczymy jak będzie sprawował się nowy.

 

@Anonim Jeśli chodzi o pozom sygnału to jest wysoki ponieważ router znajduje się 4 m od telewizora.

 

@Sebastian1 Nie wiem jaką kartę sieciową na telewizor, ale jest duże prawdopodobieństwo że to właśnie 802.11n.

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz


 

@Anonim Jeśli chodzi o pozom sygnału to jest wysoki ponieważ router znajduje się 4 m od telewizora.

 


Poziomu sygnału na metry się nie mierzy tylko w dBm. Najprościej jest sprawdzić przy routerze czymś, co prawidłowo działa i wtedy można mieć jakieś odniesienie co do działania wi-fi. Oczywiście pod warunkiem, gdy nie ma innych zakłóceń na tych kanałach, których używamy. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz


@luzemnapisał(-a)

@Sebastian1 Nie wiem jaką kartę sieciową na telewizor, ale jest duże prawdopodobieństwo że to właśnie 802.11n.


Realna prędkość przy 802.11n w paśmie 2,4 GHz to właśnie jakieś 40-50 Mbit/s. Taką kartę ma mój telefon i speedtest na nim pokazał 45 Mbit/s przy samym routerze. Konsola w drugim pokoju łączy się na 802.11ac w paśmie 5 GHz i mimo iż przez ścianę i dużo większa odległość to tam jest 120-130 Mbit/s.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

a czy router leży na podłodze czy na jakiejś szafce conajmniej na wysokości 1 metra? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Fun Box 3.0 transfer danych na 2.4 GHz

Router standardowo leży na szafce na wysokości 2 m. Router także zdejmowałem i podczas testów leżał 10 cm od laptopa czy od telewizora.