Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUN BOX 3.0 plus dodatkowy AP ASUS


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

FUN BOX 3.0 plus dodatkowy AP ASUS

Witam

Mam problem z podłączeniem do funboxa 3.0 dodatkowego routera/ap firmy ASUS

W fun boxie mam wyłączone wifi oraz włączony serwer DHCP

W dodatkowym routerze mam wyłączony DHCP, ustawione wifi lecz wifi działa tylko chwilkę i połączenie jest zatrzymywane, następnie już nawet nie mogę się polączyć ze swoją siecią wifi, ewidentnie blokuje mi coś funbox, jeżeli nie można ustawić trybu bridge to jak moge to skonfigurować

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

FUN BOX 3.0 plus dodatkowy AP ASUS

@elolarus  jaki model Asusa, może jest wybór trybu AP Klient (Punkt dostępu), jak nie ma to port lan FunBox łączysz z portem Lan Asus, na nim wyłączasz DHCP, można też w FunBox stały IP przypisać dla Asusa po MAC karty sieciowej.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

FUN BOX 3.0 plus dodatkowy AP ASUS

Asus RT-AC68U 

Ustawiałem na wszystkie sposoby i w każdej opcji ( czy router czy ap czy wpiete w lan czy w wan ) wifi ( rozdawanie adresów dhcp przez funboxa po chwili jak by się zacinało i transfer rusza i zaczyna spadac do zera a pozniej nawet nie chce sie laczyc z wifi a router podpiety pod inne lacze dziala bez problemu, ewidentnie cos go blokuje od strony funboxa)

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FUN BOX 3.0 plus dodatkowy AP ASUS

@elolarus  Po każdej zmianie konfiguracji wyłączasz oba routery i włączasz najpierw Funbox 3.0 i gdy się podniesie do końca łączysz porty lan obu routerów. Oczywiście Funbox ma adres 192.168.1.1, zakres DHCP dla świętego spokoju zmień od 192.168.1.100 do 192.168.1.254. Asus musi mieć adres IP 192.168.1.2 i DHCP wyłączony.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

FUN BOX 3.0 plus dodatkowy AP ASUS

wydaje mi sie ze juz tak robilem bo probowalem wszystkiego, no chyba ze kolejnosc wlaczenia routerow moze miec znaczenie to jutro sprobuje jeszcze w ten sposob i dam znac

Anonim

Nie dotyczy

FUN BOX 3.0 plus dodatkowy AP ASUS

@elolarus  może kabel co spinasz routery jakiś trefny, inna sprawa to ustawienia, skoro Asus ma AP Klient (Punkt Dostępu), to ustawiasz go tak, nic nie musisz w konfiguracji Asusa wtedy zmieniać, FunBox 3.0 zarządza DHCP a w Asus DHCP będzie z marszu wyłączone, proponuję też inny port lan w FunBox sprawdzić, może w ten co wpinasz ma usterkę, musi wi-fi na Asus działać i internet być, zepnij FunBox z Asus <> FB LAN port i Asus WAN port.

Obrazowo pokażę by nie było niedomówień:

ROUTER.jpg