Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FB 3.0- ROzłącza internet w losowych momentach.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

FB 3.0- ROzłącza internet w losowych momentach.

Witam. Miesiąc temu założono u mnie internet światłowodowy. Od samego początku, jeden z domowników uskarżał się na rozłączanie internetu w losowych momentach. Jest napisane wtedy brak dostępu do internetu, ale z siecią urządzenie jest połączone. Są to totalnie losowe momenty- czasami rozłącza co godzinę, czasami przez kilka jest spokój. Problem pojawiał się na telewizorze i na telefonie, które z reguły tata używa piętro niżej niż stoi router, więc myślałem, że to wina zasięgu. Tacie to zbytnio nie przeszkadzało więc nie szukałem nigdzie przyczyny, ponieważ mi i bratu chodzi dobrze, nie rozłącza. Ostatnio znajomy przyjechał na weekend i on używał internetu w bliskiej odłegłości od routera, i u niego ta sama sytuacja- rozłącza w losowych momentach. Z reguły jak rozłącza to kilka razy pod rząd i później spokój na jakiś czas. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna? Router to funbox 3.0.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

FB 3.0- ROzłącza internet w losowych momentach.

Jeśli rozlicza po wi fi to rozdziel sieci, dopisz do 5GHz przykładowo nazwę  5GHZ 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
Anonim

Nie dotyczy

FB 3.0- ROzłącza internet w losowych momentach.

Jeśli rozlicza po wi fi to rozdziel sieci, dopisz do 5GHz przykładowo nazwę  5GHZ 😎


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

FB 3.0- ROzłącza internet w losowych momentach.

Ja kiedyś miałem podobna sytuacje i zmieniłem szyfrowanie na inne i się poprawiło. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

FB 3.0- ROzłącza internet w losowych momentach.

@Browar masz podpowiedzi: rozdzielenie sieci WiFi 2,4 GHz i 5 GHz na dwie, ale trzeba pamiętać aby również różniły się nazwami. Do nazwy WiFi 5 GHz dodaj np. _5G. W nazawach nie używaj spacji, a jeżeli potrzebujesz, to wstaw podkreślik "_".

Szyfrowanie najlepiej zmienić na WPA2/PSK.

Filmik instruktażowy: