Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

Witam,

mam pytanko czy ktoś zna adres IP do Panelu w Huawei HG8010Hv6 (POPC), które daje Orange?

Wydaje mi się że Klient powinien mieć dostęp do podstawowych informacji typu poziom sygnału i czy nie ma jakiś błędów.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2056
  • 11605
  • 52

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

To jest sprzęt operatora, dostępu do panelu nie uzyskasz, Orange ma dostęp zdalny, jak net ci żle chodzi, to zgłoś, oni sprawdzą wszystko, zdalnie diagnostykę łącza mogą zrobić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2056
  • 11605
  • 52

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

To jest sprzęt operatora, dostępu do panelu nie uzyskasz, Orange ma dostęp zdalny, jak net ci żle chodzi, to zgłoś, oni sprawdzą wszystko, zdalnie diagnostykę łącza mogą zrobić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53201
  • 617

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

@wirszews  ze względu na fakt, że  FTTH ( teoretycznie) jest taka usługa, w której według projektu nie ma prawa wystąpić za niski lub za wysoki poziom sygnału optycznego ( margines w postaci uszkodzen jest wylapywany przez systemy nadzoru) dostęp do ONT , tym bardziej zewnętrznego, jest niekonieczny.

Tego nie przeskoczysz. Zdalnie wszystko w systemach widać,  a użytkownik jak ma do czegoś dostęp, to zaraz zaczyna kombinować 😁 ( takie jest nastawienie operatora) 

Nie musi, więc nie daje...I tak dobrze, że  w Funboxach to choć widać 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

Szkoda, wydaje mi się że przeciętny Kowalski powinien mieć do tego typu informacji żeby wiedzieć czy problem ma u siebie szukać czy u operatora. Szkoda tam bardziej że w FB widać to. Może dla większość to informacja która nic nie mówi ale są tacy którym dużo mówi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2056
  • 11605
  • 52

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

@wirszews jak masz FunBox, to można do światłowodu podpiąć i podejrzeć parametry, ONT jest w nim też 😎


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

niestety nie mam FB:) Druga sprawa to musiałbym rozłączyć net, tak samo mogę zaopatrzyć się w narzędzie do pomiaru i wpiąć. Na razie wszystko działa chciałem mieć tylko dostęp do tego w razie "W" żeby szybko spr.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2056
  • 11605
  • 52

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

@wirszews ONT sygnalizuje brak sygnału czy inny problem diodą, to nie miedziane łącze gdzie sygnał jest raz lepszy, a raz gorszy, jak ktoś światłowodu nie uszkodzi, to lata parametry trzyma, ja tam mam dość długo światłowód, nic się tam nie dzieje, ani jednej usterki nie było, też nie mam dostępu do panelu ONT, ale ja nawet nie myślę jakie tam parametry, operator niech się tym martwi, ja płacę za net i tyle 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Dostęp do PA GPON HG8010Hv6

Chciałbym przestrzeć wszystkich przed mitem niezniszczalnego światłowodu. Jest to takie same medium transmisyjne jak inne i może ulegać awarią i będzie ulegać. Póki kable i sprzęt są nowe problem nie występuje. Z biegiem miesięcy i lat usterek będzie więcej.

@wirszews Do ONT użytkownik nie ma dostępu. Poziom sygnału możesz sprawdzić tylko w FB. Jeśli się znasz to kup sobie miernik mocy i wepnij się do kabla. Ingerowanie w sieć oczywiście jest zabronione ale jak nikt się nie dowie to ci się uda zdobyć magiczną wiedzę o mocy sygnału.