Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?

Czy na routerze Orange z usługą internetu światłowodowego domyślnie wyłączone jest 5 GHz? 

Widzę, że wszystkie ustawienia domyślne były, dodatkowo tak jak widać https://streamable.com/elip0 nie mogłem włączyć wyższej częstotliwości (Chrome mobile, Firefox mobile nie mogłem zaznaczyć opcji 5 GHz - dlaczego?).

Na szybko zainstalowałem aplikację Mój FunBox ale nie miałem już czasu tego sprawdzić, ale jest w tej aplikacji możliwość włączenia drugiej częstotliwości? 

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?

W panelu administracyjnym FunBox, zakładka wi fi widać aktywne sieci 2,4GHz i 5GHz, jeśli nazwy sieci masz takie same, to widzisz tylko jedną sieć, proponuję dopisek do 5GHz dać 5 na końcu 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?

Dioda na routerze przy 5 niestety nie świeciła się (sprawdziłem też w WiFiAnalyzer że sieć nie jest rozgłaszana). Dodatkowo telefon powinien z automatu wybrać 5 nie 2,4. 

Zaznaczyłem dwa checboxy 2,4 i 5, i niestety ta opcja nie zostaje zapamiętana bo checbox z 5 odznacza się bez żadnego komunikatu po zatwierdzeniu. 

Teraz już nie jestem przy tym routerze także nic nie zdziałam. Ale wydaje się że powinny działać z automatu dwie częstotliwości. 

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?

@tolek  jeśli dioda od zakresu 5GHz nie świeci, to jest wyłączona sieć wi fi 5 GHz, inna opcja to usterka FunBox, zarządzać wi fi można poprzez aplikację.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?

Jak będę miał możliwość jeszcze raz i więcej czasu to podejmę problem i wrócę z informacją. 

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?

@tolek  jak możesz to daj zrzuty z panelu routera, bo mało technicznie piszesz, nie łapie co próbujesz zrobić ( pytanie odnośnie drugiego twojego  posta).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?

Podejrzewam, że jeśli była aktualizacja softu routera, to coś mogło pójść nie tak. Jeśli to nie wina aktualizacji, to mógł coś się soft w pamięci routera wykrzaczyć. Takie zachowanie ewidentnie pasuje mi na problemy z pamięcią w routerze. Osobiście bym zgłosił wymianę na nowy.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?

@Anonim tak w skrócie to chodzi o włączenie sieci na 5 GHz, domyślnie jest tylko teraz na 2,4 GHz.

@ketrasaArturbyć może. Ogólnie to nie moja subskrypcja, nie korzystam z niej, nie mam dostępu do zarządzania usługą poza domyślnymi hasłami i loginami dostępnymi na naklejce routera. 

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?


@toleknapisał(-a)

@Anonim tak w skrócie to chodzi o włączenie sieci na 5 GHz, domyślnie jest tylko teraz na 2,4 GHz.


To 2 opcje są, albo sieć wi fi 5GHz jest wyłączona, albo router ma usterkę, wtedy zgłoszenie i wymiana 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 92
  • 0

Domyślnie wyłączone WiFi 5 GHz w Orange Światłowód?

Ja mam taki problem że po uruchomieniu ponownym funboxa 3.0 włącza się automatycznie jedynie sieć 2.4, 5 wogóle nie uruchamia się i trzeba ręcznie na routerze włączyć i wyłączyć wifi. Czy ktoś ma podobny problem ? Czy coś można w tej sprawie zadziałać ?