Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach

Witam,

jako iż kończy mi się niedługo umowa u konkurenta, a Orange Światłowód jest u mnie dostępny, to chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość zainstalowania dekodera w jednym pokoju (salon), a routera w drugim (pokój z komputerem)? W obydwóch pokojach mam kabel koncentryczny, lecz w pokoju z komputerem nie mam puszki ściennej RTV-DATA, czy jakoś tak.

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach

@Jackenmen kabel koncentryczny jest nie potrzebny, a połączenie dekoder z routerem po wifi.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach

Ale właśnie chodzi o to, by połączenie nie było po wifi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach

@Jackenmen  nie mam instalacji światłowodowej, ale to chyba ma mniejsze znaczenie, oczywiście że można połączyć router z dekoderem przez kabel z końcówkami rj45. Zdaje się nawet, że do zestawu światłowodowego miał być dekoder UHD 88, który nie odbiera sygnału po WiFi, więc można go podłączyć tylko przez kabel.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach

Czyli nie da się przez kabel koncentryczny? 😛 Bo chcę podłączyć przez RJ45 router do komputera i nie ma to sensu, jeśli router i dekoder połączy się przez wifi, a kabla nie mam jak przeprowadzić z salonu do komputera. Chciałem skorzystać z tego, że jest już w tym pokoju kabel koncentryczny. Chodzi o minimalizację opóźnień i zakłóceń, a także o większe prędkości pobierania i wysyłania.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach

Podłączono mi światłowód jakiś miesiąc temu, razem z telewizją. Router (FunBox 3.0) mam nie tylko w innym pokoju, ale nawet na innym poziomie (mój pokój do pracy, gdzie stoi router, jest na pietrze domu, pokój z telewizorem (i dekoderem) na parterze. Od FunBoxa do dekodera idzie prosty kabel (nie wiem, czy koncentryczny, czy jakiś inny - nie znam się na stronie technicznej). Nie trzeba żadnych puszek etc., wystarczy jakakolwiek droga, którą można pociągnąć rzeczony kabel (u mnie akurat łatwo było to zrobić prześwitem przy rurach centralnego ogrzewania).

 

Natomiast - wbrew temu, co wcześniej mówil mi przedstawiciel Orange i co pisze ktoś z przedmówców - NIE DA SIĘ połączyć FunBoxa 3.0 z dekoderem Orange TV przez WiFi.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach


Janhalb napisał(-a):

Podłączono mi światłowód jakiś miesiąc temu, razem z telewizją. Router (FunBox 3.0) mam nie tylko w innym pokoju, ale nawet na innym poziomie (mój pokój do pracy, gdzie stoi router, jest na pietrze domu, pokój z telewizorem (i dekoderem) na parterze. Od FunBoxa do dekodera idzie prosty kabel (nie wiem, czy koncentryczny, czy jakiś inny - nie znam się na stronie technicznej). Nie trzeba żadnych puszek etc., wystarczy jakakolwiek droga, którą można pociągnąć rzeczony kabel (u mnie akurat łatwo było to zrobić prześwitem przy rurach centralnego ogrzewania).

 

Natomiast - wbrew temu, co wcześniej mówil mi przedstawiciel Orange i co pisze ktoś z przedmówców - NIE DA SIĘ połączyć FunBoxa 3.0 z dekoderem Orange TV przez WiFi.


@Janhalb Co jest tutaj napisane http://www.orange.pl/telewizja_b2c.phtml?selectedProducer=Samsung&selectedTerminal=ICU 100&terminalChosen=true


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach

Czyli nie ma szansz po kablu koncentrycznym, skoro po nim jest dostarczana kablówka? No chyba, że technik będzie coś u nas wiercić, bo trzeba coś więcej niż kabel koncetryczny do światłowodów?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dekoder i router w osobnych pomieszczeniach

Czy ktoś odpowie? Jak w ogóle jest dostarczany Orange Światłowód do domu? Po kablu koncentrycznym, tak? Czy może trzeba coś jeszcze przygotować?