Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy nowy router coś by zdziałał?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Czy nowy router coś by zdziałał?

Witam mam pytanie odnośnie parametrów mojego łącza czy da rade wycisnąć więcej obecnie posiadam neo do 80Mbit/s

Szybkość transmisji wychodzącej            8568 kbps

Szybkość transmisji przychodzącej         34096 kbps

Tłumienie bliskiego końca                       19.1 dB

Tłumienie dalekiego końca                      19.1 dB

Margines SNR bliskiego końca                8.1 dB

Margines SNR dalekiego końca              8.1 dB

Licznik HEC                                             0

Oprogramowanie sprzętowe                   TPSA_v805E

Licznik ES 15 min                                    0

Błędy CRC                                              15

Licznik ES 1 dzień                                   7

 

jeszcze jak zaczynałem swoje przygody z neostradą miałem 20mbit osiągi byly większe o 5mbit potem zbliżał się koniec umowy zaproponowano mi 40mbit przyszedł monter sprawdzał parametry i mowił że nie będe miał tej maksymalnej prędkości tylko około 25mbit no spoko sobie myśle ale tu kolejne miłe rozczarowanie i miałem ponad 40mbit. Z 2 lata temu przesiadłem się na 80mbit i mam mniej niż przy tych 40mbit. Obecnie posiadam sagemcom fast 3764 gdzie prosiłem panią z orange żeby wysłali mi nowy router funboxa 2.0 no ale kij tam zostałem olany nikt mnie nie poinformował dopiero jak zadzwoniłem powiedziano mi że nie potrzebuje. Czy nowy router zdziałał by tu jakieś cuda czy poprostu takie są już uroki neo do 80mbit?

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Czy nowy router coś by zdziałał?

@Nadarr Takie są uroki tej usugi moze FB2.0 będzie troche wiecej.

Anonim

Nie dotyczy

Czy nowy router coś by zdziałał?

@Nadarr Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.

Anonim

Nie dotyczy

Czy nowy router coś by zdziałał?

@Anonimmyślę że w przypadku wielu wpisów jest to już praca dla moderatorów - porządek z zaakceptowanymi rozwiązaniami.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Czy nowy router coś by zdziałał?

Tak, jest szansa na poprawę ale to zabawa dla wtajemniczonych. Jeżeli chcesz sie tym pobawić i się na tym znasz no i oczywiście wydać trochę kasy to zrób tak:
- poguglaj i kup jakiś modem który ma dobry chipset do VDSL, powinien wspierać jakis DDWRT, OpenWRT albo chociaż mieć jakiś dostęp konsolowy żeby pobawić się parametrami połączenia, spróbowałbym obniżyć S/N ratio do jakichś 6dB i zobaczył czy łącze będzie stabilne
- sprawdź czy nie masz jakichś zbędnych połączeń które mógłbyś usunąć, ja kiedyś usuwając gniazdko i zaciskając wtyczkę RJ-11 na nadmiarowym kablu zyskałem 1,5dB każdy zmniejszenie tłumienia to sync modemu to wyższej prędkości