Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy aby na pewno to jest normalne?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Czy aby na pewno to jest normalne?

A mogę odmówić? 

Przecież może pociągnąć przewód od słupa to do sąsiada i będą mieli po sprawie

A ile powinno być par przewodów w takim gniastku? Prawidłowo? 

Bo wyczytałem gdzieś że powinny być jakieś zapasowe wrasie awarii tych 

A u mnie jest tylko jedna para 

 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Czy aby na pewno to jest normalne?

@Pawel2112 cześć Paweł. Na pewno dobrze zrozumiałeś technika?

ps. Nikt się nie będzie podłączał pod Twoje łącze.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Czy aby na pewno to jest normalne?

Z technikiem nie rozmawiałem osobiście bo byłem w pracy. To co wiem to od sąsiada który chce założyć internet technik będzie we wtorek. Czyli nie ma takiej opcji żeby podlaczy się pod moje łączę? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy aby na pewno to jest normalne?

No nie .tak jak mówi @sebaswiderski 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Czy aby na pewno to jest normalne?

Znając życie, do budynku podciągnięta jest wzmacniana, zewnętrzna skrętka, w której są cztery pary przewodów. Technik najprawdopodobniej chce wykorzystać inną parę, aby nie przerzucać nowego kabla. Jeżeli taki jest plan, strat w necie nie będziesz miał, bo to będzie osobne podłączenie w centralce. Co do gniazdka, chodziło pewnie o "puszkę" rozdzielającą z której poprowadzi kabel do sąsiada. Różne "myki" stosują monterzy, aby uniknąć dodatkowej roboty i demolowania klatek schodowych...

Anonim

Nie dotyczy

Czy aby na pewno to jest normalne?

U mnie to wyglądało mniej więcej tak (po słowach montera):będę przerzucał...ale co, nie dokończył, bo dzień wcześniej u sąsiada nie działał net, więc @mabud73  masz rację, że mają swoje myki.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Czy aby na pewno to jest normalne?

@Pawel2112  Jak wygląda to gniazdko? Czy to przypadkiem nie puszka/skrzynka/ punkt dostępowy na budynku? Jeżeli tak, to nie będzie problemu ponieważ każdy abonent ma swoją parę przewodów dla siebie.

Wpięcie się do twojej pary nawet nie jest możliwe, ponieważ dwa modemy nie mogą działać na jednej parze.

Najprościej mówiąc:

To zdjęcie poglądowe jak wygląda taki kabel w środku:

1026_xztkmxpw-7x2x0-5-(1-mb-)_0.jpgTy zajmujesz parę biało-niebieską, a technik chce podłączyć biało-czerwoną.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Czy aby na pewno to jest normalne?

Mniej więcej już wiem o co chodzi puszkę mam taka.

I są w niej tylko cztery przewody z tego dwa wolne. 

Ale wiem przez co bo jak był technik u mnie to przewód był za krótki by dostać do mojego mieszkania dlatego od strychu do mnie idzie do sztukowany przez technika przewód a na strychu do słupa jest ten taki raczej co na zdjęciu od Ciebie @BORAX 

 


DSC_0014.JPG

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Czy aby na pewno to jest normalne?

Czyli rozumiem że może się wpiąć w przewody na strychu i będzie Oki? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy aby na pewno to jest normalne?

@BORAXa to po jakości internetu nie pójdzie mu  ? a pytam bo jak miałem przed kilkoma laty miedziankę to miałem słaby net i mi technik tłumaczył więcej osób podpiętych do skrzynki np  osłabia łącze  bynajmniej mi tak technik tłumaczył .