Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 33
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Hej wszystkim,

 

Zgłaszałem już na infolinii problem z moim internetem światłowodowym 300 Mbit.

 

W ofercie gwarantują co najmniej 100 Mbit jednak w godzinach wieczornych (codziennie) od około godziny 20.30 - 24.00 łącze po prostu nie wyrabia. Poniżej screen ze speedtestu oraz WinMTR do jakiegoś hosta we frankfurcie. 

 

Dodam że do godziny 20.00 nie mam na co narzekać - 1ms pingu oraz stałe 300 Mbit (nawet 310)

 

https://www.speedtest.net/my-result/d/611465df-9601-4162-9bab-935d0bca8579

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                            172.16.200.1 -    0 |   34 |   34 |    0 |    0 |    1 |    0 |
|                       war-bng6.tpnet.pl -    0 |   34 |   34 |   23 |   39 |   80 |   37 |
|                         war-r2.tpnet.pl -    0 |   34 |   34 |   26 |   32 |   37 |   34 |
|                         war-r1.tpnet.pl -    3 |   34 |   33 |   24 |   34 |   60 |   37 |
|       ae106-10.ffttr6.-.opentransit.net -    0 |   34 |   34 |   45 |   55 |   70 |   52 |
|              valve-4.gw.opentransit.net -    0 |   33 |   33 |   45 |   54 |   59 |   57 |
|                   No response from host -  100 |   33 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                         162.254.197.162 -    0 |   33 |   33 |   50 |   54 |   59 |   53 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
   WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir  ( stanimir@cr.nivis.com )

Zdaje się że sieć zapycha się już na pierwszym skoku czyli - war-bng6.tpnet.pl

 

Ma ktoś w Warszawie podobnie ? Jak reklamować usługę ? Co mogę wywalczyć ? Chciałbym zostać przy ofercie ale jeśli problem jest nie do rozwiązania to chciałbym zrezygnować z usług Orange.

 

Mam zapisy ze speedtest które dowodzą, że problem notorycznie się powtarza.

 

Dzięki za info!

41 ODPOW. 41

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Zrób speedtest certyfikowany przez UKE - wtedy będziesz miał konkretny dowód że łącze nie spełnia warunków umowy. 

https://pro.speedtest.pl/

Może to zależeć od DSLAM (wielu klientów na jeden port). 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

To nie DSLAM skoro podana jest predkosc 100 czy 300 mega, mowa o swiatlowodzie nie DSL/VDSL-u.

Anonim

Nie dotyczy

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Normalka nie tylko w Warszawie

Anonim

Nie dotyczy

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Mam tak samo. 

Dostawca beznadziejny. Już straciłem do nich cierpliwość, czekam do końca umowy i rezygnuję definitywnie.

 

Na dowód parę screenów: 

 

9023928681.png9023930969.png9023954992.png

 

Tak miałem wczoraj wieczorem.


Oczywiście pomiar certyfikowany również wykonałem: 

 

reklamacja.png

Na domiar była utrata pakietów na poziomie 30-40%.

 

Jak widać co raz mniej wydajna ta sieć. Zapycha się już w kraju.... No ale cóż - tak się kończy oszczędność na peeringu z innymi. Nie ma niczego z gumy - z pustego nawet Salomon nie naleje. Orange natomiast ślepo w to wierzy, dlatego już krajowa sieć się nawet zapycha.... OpenTransit nie jest zarządzany przez polski Orange dlatego w miarę działa... Ale już Telia, z którą umowę podpisał Orange Polska jest słaba (wolny styk); brak IX-ów.. Brak niczego. 🙂 

 

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 33
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

To jest Orange Światłowód ? Aż trudno uwierzyć, chyba lepiej postawić sobie hotspot z Plusa na LTE 🙂

 

Pzdr


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Niestety usługa po opłaceniu pierwszej faktury działa jak chce..... taki mamy klimat też jestem rozczarowany a 300/50 to nie widziałem chyba nigdy.... tylko na umowie.  


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Mozecie wziac Swiatlowod od T-Mobile w takim wypadku, jesli korzystacie z Orange w bloku czy innym duzym budynku ktory nie jest budynkiem jednorodzinnym.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Nie wszyscy mogą..... sam chciałem wziąć internet od T bo mam tam telefon ale nie mogę w mojej lokalizacji... może za 22 miesiące będę mógł poza tym akurat na tym forum walczymy o dobry internet od orange......


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 33
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Racja, widać, że problem dotyczy praktycznie każdego abonenta Orange Światłowód. Chciałbym chociaż znać powód od strony Orange zaistniałej sytuacji.

 

Jedyną odpowiedź jaką dostałem ostatnio od operatora to:

 

"Prawdopodobnie prowadzone były prace i przepięto mnie na inny węzeł"

 

Kurna skoro tak codziennie o 9 zapierdzialają to ten internet powinien fruwać! >.<

 

Ktoś dostał jakieś konkretne odpowiedzi od Orange ?

 

Jeśli jest ktoś tutaj od strony operatora który byłby w stanie wyjaśnić bardzo bym prosił o odpowiedź. Czy faktycznie codziennie są prowadzone prace na sieci czy zwyczajnie sieć pod dużym ruchem się zapycha już na pierwszym węźle ?