Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

Pod koniec grudnia przeszedlem z 40 Mb/s na 80Mb/s i od tego momentu codziennie min raz rozlacza mi internet a kilka razy zdarzaja sie znaczace utraty pakietow wyrzucajace z gier online badz blokujace uruchamiane strony. Wczesniej praktycznie sie to nie zdarzalo, dzwonilem na pomoc techniczna, stwierdzili ze nie ma bledow, ale moga mi wymienic router. Tak tez zrobilem i na nowym jest dokladnie to samo (livebox 3). Poczatkowo myslalem ze to sprawa kabli w domu wiec podlaczylem router praktycznie w tym miejscu w ktorym kabel wchodzi do budynku z ulicy i w zasadzie nic sie nie zmienilo. Choc bledy ES zamiast okolo 4 na godzine zredukowaly sie do 1 na godzine. Bledu SES nigdy nie odnotowalem
livebox3.jpg

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

Masz jakąś starą wersję softu bo margines hałasu 91 dB? raczej tam brak przecinka i powinno być 9,1 - ten parametr jest nienajlepszy.

Co do rozłączenia raz na dobę, to jest "normalne" - neostrada raz na 24h może być rozłączona.

A co do reszty? jakieś konkretne gry? czytałeś może podobne wątki z działu Gry online?
Anonim

Nie dotyczy

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

@dolejroJeśli chodzi o te 91db jest Ok ale jak wiadomo ten router już niema wsparcia ze strony Orange. Co gubienia pakietów tak ma być.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

Glownie Fifa 18, ale na Wielkanoc bylem u rodziny w Sopocie ze światłowodem w bloku, zabrałem swój router, swój komputer ustawiłem podobnie jak w domu i wszystko chodzilo bez najmniejszej utraty danych/rozlaczenia przez trzy dni po 6-10 godzin ciągłej gry dziennie. U mnie praktycznie niemozliwe, zeby pograć 3h bez rozłączenia. Co gorsza jak testuje gre u siebie juz na tym vdsl poprzez jakieś programy pingujace serwery EA to praktycznie nie pokazuje strat, dopiero jak przychodzi jakieś rozłączenie to wywala nagle. Czasem sie zachowuje jakby dns nie ogarnial bo wywala niby cały internet a Facebook chodzi, czasami zrywa zupełnie i od razu pojawia sie wykrzyknik na ikonce sieci, a czasami zrywa i po kilku sekundach sie łączy znowu a wykrzyknik na tej ikonce nawet sie nie pojawi. Ta ostatnia opcja jest najczestsza, a to jakas strona przez chwile nie odpowiada i sie nie zaladuje, a to właśnie rozlaczy z serwerem, a sekundę potem mozna sie jak gdyby nigdy nic połączyć.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

A masz ipv6 przy loginie neo? Korzystasz z własnego loginu?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

Nie mam, nawet jak wpisze i chce zapisac to livebox mi z automatu kasuje koncowke. No w domu ze swojego
Anonim

Nie dotyczy

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

@dolejroOczywiście że na tym nie działa /ipv6 i nie będzie działać a tak jak napisałem wyżej jest to VDSL a co innego światłowodu. Jedyne może poprosić o wymianę na Funbox 2.0 a który jest jeszcze wsparcie na bezpieczeństwo.  


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

Ale to jest livebox 3, jak moze nie byc wspierany jak dali mi go w grudniu do nowej umowy zabierając poprzednio używanego funboxa 2, z którym de facto nie miałem problemow ale to bylo na adsl do 20mb/s
Anonim

Nie dotyczy

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

Widocznie linia nie wyrabia @dolejro, było wolniej było lepiej, zgłoszenie wysmaż, niech to naprawią, poprzez chat lub telefon kontakt z Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Codzienne zrywanie polaczenia i duze straty pakietow od dnia przejscia na vdsl 80Mb/s 4 mies temu

@dolejroTaką dostałem odpowiedz z 6 lutego 2015 

Niestety projekt LB3.0 został zamknięty bez dostarczenia oprogramowania IPv6 w tym modemie. Przyczyną jest konieczność skupienia zasobów na nowych modemach z serii FunBox (czyli FunBox i FunBox 2.0) i oprogramowaniu do nich. Tylko w tych modemach oraz w modemie LB2.0 ma być dostępne wsparcie dla IPv6.

W związku z czym LiveBox 3.0 nie będzie miał oprogramowania zapewniającego wsparcie dla IPv6. W przypadku jeżeli jest dla Pana IPv6 niezbędne to istnieje konieczność wymiany na FunBox'a.

Może cos więcej wie @Rosiu w tym temacie jak krack ?