Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

80Mb/s VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 24
  • 1

80Mb/s VDSL

Witam od 3 dni jestem póki co... szczęśliwym posiadaczem Internetu od orange VDSL 80Mb/s. Lecz wczoraj wieczorem zauważyłem spadek Downloadu przez P2P lub Origin.. Steam, o jakieś 2,1MB/s co jest różnicą od speedtestów jakies 17Mbps czyli około 60/63 mimo że testy prędkości pokazują równe, lub nieco powyżej 80Mbps, obojętnie jaka by to nie była strona do testów internetu. Do tego pobieranie przez przeglądarki Edge, chrome, explorer, Obojętnie z jakiej strony stoi na 2.4MB/s i nie ma szans na większą prędkość mimo, że przedwczoraj ze wszystkich źródeł wymienionych powyżej prędkość trzymała 10,4MB/s ze spadkami do 9,7MB/s nie niżej. Resetowałem wszystkie urządzenia jakie miałem itp. Bezskutecznie, Pytanie brzmi czy ma to jakiś związek z obecną przerwą techniczną ? Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 24
  • 1

80Mb/s VDSL

Moja zawziętość wygrała i przeinstalowałem cały komputer na nowo i cała prędkość wróciła, nie wiem co było przyczyną ale wszystkie opisane w tym wątku kłopoty.. problemy zostały "naprawione" i internet śmiga jak 1 dnia. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25
Anonim

Nie dotyczy

80Mb/s VDSL

@marianin1  zrób certyfikowany test internetu pro.speedtest , co do szybkości pobierania z różnych serwerów, mogą być przeciążone i prędkość pobierania jest wtedy niska, też na światłowodzie 1Gb/s mam spore spadki, nawet do 3Mb/s, co do reszty, to daj z FunBox 2.0 statystyki łącza z konsoli administracyjnej, bo teraz to skąpo się dzielisz informacjami w temacie, nie będę zgadywać jaki masz problem 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 24
  • 1

80Mb/s VDSL

Nie możliwości aby serwery były przeciążone ponieważ przez p2p łączyłem się z seedami gdzie udostępniający mają seedboxy po 2/10Gbps łącza bez żadnych peerów którzy łączyli się z nimi w danym momencie, tym bardziej że prędkość z obojętnie jakiej przeglądarki i pobieranych plików z różnych serwerów jest zawsze 2.4MB/s, a pobierając z aplikacji typu origin, Steam mam 8,5MB/s, gdzie przedwczoraj jeszcze miałem z przeglądarki identyczną prędkość jak z orogin.., steam, p2p. I była to prędkość w granicach 9,7MB/s a 10,5MB/s.


Bez tytułu.png

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 24
  • 1

80Mb/s VDSL


Bez tytułu2.png
Anonim

Nie dotyczy

80Mb/s VDSL

@marianin1  z certyfikowanego testu nic nie wynika, jedynie to że sporo urządzeń z sieci internetu korzysta, może one transfer zabierają, tak na poważnie, czego oczekujesz tu na forum, bo złotego środka na przyspieszenie pobierania z tych serwerów co piszesz nie ma, można zgłoszenie na czat zrobić Orange, ale prędkości pobierania/ wysyłania w internecie Operator nie gwarantuje, jedynie podstawa do zgłoszenia to certyfikowany test, z zaniżoną prędkością vs umowa 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 24
  • 1

80Mb/s VDSL

@Anonim Głównie to ciekawi mnie z czego wynika taki spadek , bo nie ukrywam że wszystko w piątek do wczoraj wieczorem chodziło tak jak na testach, dopiero wczoraj późnym popołudniem zauważyłem taką zmianę którą od razu dało się odczuć, a nie ukrywam że pobieram dość sporo, więc obserwowałem łącze na bieżąco. I nie może być to dziełem przypadku lub obciążeniem innych serwerów, bo to nie logiczne aby wszystkie serwery były nagle obciążone w ten sam sposób że prędkość leci 2.4MB/s/.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

80Mb/s VDSL

@marianin1 , tak jak pisze @Anonim  spadek prędkości pobierania danych najczęściej wynika z obciążenia źródła. Zapewne w tych godzinach, o których piszesz, większa liczba osób chciała pobrać to co Ty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 24
  • 1

80Mb/s VDSL

@Misiek62  Lecz na p2p u użytkowników którzy korzystają z seedboxów nie ma nawet cienia szans na jakiekolwiek przeciążenie a różnica jest znaczna od tego jak było przedwczoraj. Cóż poczekam do jutra, może się coś zmieni.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

80Mb/s VDSL

@marianin1  musisz wziąć pod uwagę, że to nowe łącze więc jest w okresie stabilizacji. Polega to na tym, że ustawienia są w trakcie dopasowywania się do rzeczywistych możliwości łącza. Zazwyczaj trwa to kilkanaście dni. Nie licz na to, że będziesz mieć maksymalną prędkość. Rzeczywista dostępna zależy głównie od jakości sieci między routerem w Twoim domu a portem VDSL w centrali oraz odległości jaka je dzieli. Procesowi stabilizacji źle służy resetowanie routera.

 

Program od stabilizacji analizuje połączenie pod kątem błędów, zerwań itp. Reset zapewne potraktuje jako zerwanie połączenia i będzie obniżać parametry na których "zapnie" ustawienia danej usługi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 24
  • 1

80Mb/s VDSL

@Misiek62 Z centralą dzieli mnie niecałe 300m, a mieszkam w wiosce gdzie liczba mieszkańców nie przekracza 800 osób. Pomiarów prędkości wykonałem chyba już setki i z tego co zauważyłem to prędkość nie zmienia się prawie wcale. Więc jeśli po testach wynika prędkość 80 no to jednak taka powinna ona być. Cóż poczekam, może wszystko się ustabilizuje. 

 

Ps. Technik też wspominał o stabilizacji.