Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 37
  • 1

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

Jak długo potrwa awaria w Warszawie Orange światłowód 06.04.2020. Router nie loguje sie do sesji PPPoE od 14.40. Restarty i inne "czary" były już wykonane.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 37
  • 1

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

Z infolinii, awaria masowa od 14.40, będzie usunięta do 15 jutro. Taki to operator.

Dlatego jak ktoś pracuje i od tego zależy wiele, zawsze trzeba mieć łącza od dwóch operatorów.

W UPC jak była awaria tego typu, to była usuwana maksymalnie w nocy. Tak aby rano można było korzystać z sieci, szczególnie teraz jest to istotne, ale jak widać nie dla francuskiego kapitału.

Płacę za najlepszą usługę jaką ma Orange 1 Gb/s i dostaję wydmuszkę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

@Odys1 napisz na czacie w tej sprawie lub zadzwoń na infoliniè 510 100 100. Na NO takich informacji nie ma, chyba, że ktoś zadzwoni, ale nie będzie to pełna informacja. Tylko zweryfikowany klient dostanie dokładne informacje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 37
  • 1

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

Aby tu mieć konto też trzeba było się autoryzować.  dobrze ,że mam drugie łącze od UPC.

____________

* Wpis poddany edycji - moderator Kinga


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 37
  • 1

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

Z infolinii, awaria masowa od 14.40, będzie usunięta do 15 jutro. Taki to operator.

Dlatego jak ktoś pracuje i od tego zależy wiele, zawsze trzeba mieć łącza od dwóch operatorów.

W UPC jak była awaria tego typu, to była usuwana maksymalnie w nocy. Tak aby rano można było korzystać z sieci, szczególnie teraz jest to istotne, ale jak widać nie dla francuskiego kapitału.

Płacę za najlepszą usługę jaką ma Orange 1 Gb/s i dostaję wydmuszkę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

@Odys1 wszystko zależy co to za awaria. Przyczyn możne być wiele. Uszkodzenie serwera, routera, przewodów, światłowodów itp.

 

tak dla ciekawości i uspokojenia nerów:

W tamtym roku w mojej okolicy była awaria spowodowana uszkodzeniem światłowodu podczas budowy autostrady A2 w okolicach Mińska Mazowieckiego. Padła w tedy infrastruktura telekomunikacyjna w pięciu powiatach. Nie działał internet na kabelku, od różnych operatorów jak i telefonia komórkowa i internet mobilny. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 37
  • 1

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

Port na karcie, wkładkę trzeba wymienić. Tak czy inaczej. Mam od niecałych dwóch miesięcy pomarańcz, a już drugą awarię zaliczam. W UPC mam internet od 9 lat i mogę na palcach jednej ręki policzyć przerwy w działaniu (w ciągu dnia, nie liczę przerw serwisowych nocą).

Więc już mam porównanie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

@Odys1 to musi być jakiś kosztowny port i pewnie ściągany z zagranicy, skoro stwarza taki problem. Jakieś materiały i urządzenia powinny być na stanie, aby szybko i sprawnie naprawić uszkodzenie.

 

Tu przyznaje Ci rację, że taki operator nie popisał się szybkością naprawienia usterki.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 37
  • 1

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

Bzdura to zwykły eksploatacyjny detal, tylko, nie ma ludzi do pracy, wszystko outsourcing.

Tak czy inaczej, mam UPC wiec aktualnie Orange mam ...

Jak zadziała to ok jak nie to mnie grzeje. Szkoda mi tylko ludzi naiwnych, którzy na hasło światłowód stają w pionie 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

No tak, teraz wszystko w ograniczonych godzinach pracy. Tak trzymać, to firma dalej sprawnie będzie funkcjonowała.

W przypadku takiej usterki przysługuje Tobie 1/30 wysokości abonamentu za jeden dzień braku korzystania z usługi. Po usunięciu usterki możesz zgłosić reklamację. Powinni pomniejszyć Twój abonament na kolejnej fakturze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 37
  • 1

06.04.2020 Awaria Orange Światłowód Warszawa

Wiesz gdzie ja mam ich ulgi i rabaty 😉 Potrzebuję sprawnego i niezawodnego narzędzia do pracy.

Taki miał być Orange Światłowód, a okazuje się, że on będzie backupem a podstawowym łączem będzie UPC.