Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód co z puszka po koncu usługi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

światłowód co z puszka po koncu usługi.

Witam,zalozylam swatlowod.W mieszkaniu wynajmowanym za nie wiem jaki czas planuje  rozwiazac umowe ze wzgledu na wyprowadzke.Mozliwe ze bede musiala zakonczyc usluge przed koncem umowy a mozliwe ze wytrzymam do konca umowy tego nie wiem.Moje pytanie wiem ze napewna nalicza kare.Ale nie to jest dla mnie az tak wazne.

W chwili rozwiazania umowy pozostanie puszka i kawalek kabla w mieszkaniu.Właciciel moze zazadac deinstalacji tego,Ja czytajac w internecie czytalam ze lepiej samemu tego nie ruszac.Nie zdejmowac puszki.I tu moje pytanie.Czy istnieje mozliwosc bym wezwala kogos odplatnie specjalizujacym sie w takich sprawach do sciagniecia tego?Na swoj koszt?I jesli tak jaki bylby to koszt?

8 ODPOW. 8

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

światłowód co z puszka po koncu usługi.

@lenka8999 Możesz wezwać techników poprzez zgłoszenie na infolinii Orange, wtedy mogą wystawić płatną asystę.

Pytanie jest takie - po co to robić. Właściciel pewnie się ucieszy, wystarczy mu tylko wytłumaczyć co to jest i do czego służy. Gniazda światłowodowe może posłużyć samemu właścicielowi lub kolejnej, wynajmującej osobie.

Jeżeli już tak bardzo chcesz demontować instalację w domu, to bierzesz ostre nożyczki i ucinasz kabel. Pamiętaj, że w środku jest kevlar, który ciężko przeciąć. W przypadku gdy instalacja jest montowana na klej - zostaną brzydkie ślady po kleju.

Technicy, nawet podczas płatnej asysty nie przywrócą pierwotnego wyglądu ściany. Tu już musisz wzywać budowlańca.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

światłowód co z puszka po koncu usługi.

Nie jest montowana na klej.w scianie jest dziurka gdzie przechodzi kabel wprost do dziurka ,dlugosc kabla okolo 1 m do puszki.kabelek przypiety jest takimi uchwytami.Wtedy nie powinno byc zadnego zbrudzenia na scianach?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

światłowód co z puszka po koncu usługi.

@lenka8999 Gniazdo optyczne(puszka) niech zostanie na przyszłość. Szkoda ją usuwać.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

światłowód co z puszka po koncu usługi.

mnie tam to by nie przeszkadzalo,mogloby byc dla kogos.Ale wlasciciel zgodzil sie na zalozenie internetu ale nie wiem co powie jak sie bede wyprowadzac.W umowie mam zapis ze wszelkie zmiany musze przywrocic do takiego stanu jaki byl.Dlatego moje pytanie .gdyby wlasciciel kazal usunac puszke czy mozliwe jest wezwanie kogos do jej sciagniecia..By bylo tak jak przed wprowadzeniem.Wiem ze szkoda.zaplacilam za instalacje ale roznie to z wlascicielami.Moze zadac usuniecia.Czy wtedy jak koncze umowe moge prosic operatora o zdjecie tego?Lub czy kgoo prywatnie powinnam prosic by odplatnie mi to zdjal?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

światłowód co z puszka po koncu usługi.

@lenka8999 możesz zgłosić na infolinii, że chccesz usunięcia tego przyłącza. Gdy konsultant prawidłowo przyjmie zgłoszenie, to podjedzie Partner Techniczny z Twojego miasta i ją usunie.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

światłowód co z puszka po koncu usługi.

Usunie, ale obawiam się że odpłatnie. W zeszłym roku to przerabiałem. Przyłącze zostało po ustaleniu z wynajmującym...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

światłowód co z puszka po koncu usługi.

mniej wiecej jaki koszt moze byc usuniecia puszki?tak plus minus?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

światłowód co z puszka po koncu usługi.

Najlepiej podpytać na czacie w Mój Orange...likwidacja gniazda to nietypowe zlecenie. Mogą zrobić to za free, a mogą też skasować ok 50zł.