Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Światłowód

Co jest potrzebne poza kablem aby rozpocząc korzystanie z internetu przez  światłowód, 

Kabel z łącznicą  jeszcze "TPSY" mam ale nikt nie potrafi dać stosownej informacji w BOK-u poza prozainczym "brak możliwości technicznych" Może tu na forum coś się uda "ogarnąc" temat

3 ODPOW. 3
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód

Troszkę tak mało precyzyjnie zadałaś pytanie, mieszkasz w domku, bloku, jest tam jakaś sieć Orange?? Co do śieci światłowodowej - sieć FTTH można podzielić na kilka odcinków: sieć dosyłową, sieć pionową i sieć poziomą. 

Ta pierwsza to sieć realizująca transmisje danych, doprowadzona od punktu dostępowego w pobliżu centrali, do tzw. Splittera w budynku wielorodzinnym. Zadaniem Splittera jest podział sygnału pomiędzy poszczególnych klientów, do których doprowadzona jest sieć światłowodowa.

Sieć pionowa to sieć znajdująca się już wewnątrz budynku; poprowadzona wraz z niezbędnymi urządzeniami z piwnicy lub garażu budynku, pomiędzy piętrami. Kable światłowodowe rozprowadzone są w specjalnie przygotowanych, pionowych kanałach (szachtach) w budynku od Splittera do skrzynek kablowych na poszczególnych piętrach.

Sieć pozioma zaś to sieć światłowodowa poprowadzona na danym piętrze budynku do mieszkania klienta. Taka sieć zaczyna się w skrzynce kablowej, a kończy gniazdkiem światłowodowym w mieszkaniu klienta i może być poprowadzona pod tynkiem w rurkach osłonowych (peszlach), bądź też kablami przymocowanymi do ściany (żródło: http://www.spidersweb.pl/2015/10/internet-ftth-co-to-jest.html). 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Światłowód

w domu  mam zainstalowaną łącznicę z kablem światłowodowym jeszcze od TPSA a obecnie Orange (pozostałość po Firmowym łączu ATM) obenie korzystam z neostrady zaledwie 20mbit (niestety półka dostępowa  w szafie ONU  zaledwie w technologii ADSL2+). Przy obecnej róznicy w cenie  oraz fakcie posiadania w domu " światełka" od Orange warto "podrązyć" temat ...

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód

To dzwoń do BOK i zamów wizytę techników by ocenili co da się zrobić, powiedz że jesteś zainteresowana Internetem światłowodowym, ktoś powinien się zjawić, pozdrawiam.