Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?

@BORAX: dla mnie decyzja jest zrozumiała i naturalna (choć nie wiem czy podjęta). Ja jak pracowałem dla OPL miałem okazję czasem poznać ludzi z wysokich stanowisk (zawsze mnie przełożeni wystawiali do akcji pod hasłem "razem na pierwszej linii"). Szanuję zdanie innych klientów, każdy kupuje daną usługę z myślą o czymś co nie jest zawsze zgodne z widzimisię operatora. Szkoda, że na forach nie tylko tutaj nie ma merytorycznej dyskusji na takie tematy a ona mogłaby wiele wnieść dla obu stron.

@mmmmmm: jeśli pytasz o biznes pakiet fiber dla klientów SOHO, to na dziś nie ma oficjalnych info. Komunikacja nowej oferty dla firm ma być we wrześniu. Póki co Światłowód Biznes (który jest tak naprawdę zwykłą Neostradą) zyskał przyśpieszenie. Jeśli chodzi o biznes pakiet dla wyższych segmentów, pogadaj z opiekunem 🙂


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?

@Kierus57 napisał(-a)

@Wojcieszkodzieki. Oto chodziło. To jeszcze jedno: czy mogę migrować z 300/30 do 1Gbps/100Mbps w Orange Love v.3/17, zostawiając abonament komórkowy bez zmian?

@Kierus57, szczegółów nie znam. Podpytałem eksperta, mówił że tak. To trzeba sprawdzić na BOK.

 

@mmmmmm napisał(-a)

@Wojcieszkowiesz moze co z biznes pakietem fiber jesli klient mial dotad 600mbps na ONT + Zyxel? Czy ich obejmuje przyspieszenie?

konsultanci udzielaja sprzecznych informacji na ile przyspieszenie do 1gbps dotyczy klientow biznesowych.

 

@mmmmmm, niestety nie wiem. Pytałem ekspertów, to też nie wiedzą, ponieważ nie obsługują. Zostaje pytanie na 801 303 303.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?

@Piotrekk85 pod warunkiem, że obie strony chcą na ten temat rozmawiać.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?

@Wojcieszkoczyli dalej trzymacie jakość orange - nikt nic nie wie. Szkoda ze routing dalej przez frankfurt - przez kilkanascie lat nei mozecie ogarnac betonowej polityki placenia sobie za styk przez innych... kiedy wymiana ruchu w pl na otwartych zasadach?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?

@mmmmmm: PLIXa w usługach masowych nie będzie co najmniej do 2020 jak nie dłużej. To inna grupa kapitałowa. Orange ma swoje węzły wymiany ruchu, nawet o większej przepustowości. Co z tego jeśli przedzielić to przez liczbę klientów.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?

@Piotrekk85 Owszem, że PLIX jest w usługach masowych. Gdyby nie usługi masowe, to PLIX by nie istniał. Vectrza, Netia,UPC, Multimedia  się przez niego wymienia i sporo innych uczestników. http://www.plix.pl/pl/member

To tam codziennie przelatuje 850 Gbit ruchu, TPIX dobija do ~430 Gbit.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?

Miałem na myśli usługi masowe w Orange. Tylko trzeba spojrzeć na współczynniki heavy userów, liczbę bezwzględną klientów. Ostatnio w pewnej grupie na fejsie zrzeszających małych ISP pojawił się dowcip: Co się robi z klientem co narzeka na routing? Wypowiada mu się umowę.
I to mało śmieszne.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?

@mmmmmm  @Piotrekk85 @BORAX Raczej nigdy nie będzie wymiany ruchu na otwartych zasadach. Orange [AS5617] liczy sobie ok 1000 zł za dostęp o przepustowości 10 gbps. Jeśli chodzi o TPIX to dostęp w Warszawie 10 gbps ok 700 zł a poza Warszawą ok 1400 zł co wygląda fajnie w porównaniu z PLIXem gdzie 10 gbps kosztuje ok 2000 zł. Wszystkie te ceny oczywiście z umową na 24 mc. Nie zapominajmy że T-mobile, Netia, Polkomtel posiadają przepustowość po 100 gbps do TPIX. Więc to czysty zysk. Oprócz tego każdy posiada nieco mnijeszy wolumin ruchu do Orange [AS5617]. 12% ruchu w sieci Orange[AS5617] to ruch do lub przez Netię. Netia nawet w swoich usługach oferuje peering do orange za ich pośrednictwem. A większość przez open transit bo tam jest wpięty każdy global i tam to jest co jest tańsze dla Orange. Bo tam mają wielkie woluminy przez co jest taniej. 26 % ruch Orange w Polsce [AS5617] wychodzi przez open transit gdzie generuje tylko 3% ruchu w Open transit. Więc OpenTransit ma ok 8 razy większy wolumen ruchu przez co jest taniej a że większość wyjść z OT jest w Francji i Frankfurcie to z Francji pingi do open transit są w okolicach 3 - 16 ms. OpenTransit jest także 28 największą siecią na świecie.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?


@mmmmmmnapisał(-a)

@Wojcieszkoczyli dalej trzymacie jakość orange - nikt nic nie wie.


Widziłem, że zadałeś to pytanie wcześniej. Jednakże później mnie oznaczyłeś, to starałem się odpowiedzieć zgodnie z moją wiedzą. W podpisie mam napisane czym się zajmuję. Nową ofertą interesuję się z ciekawości i staram się pomóć jak mogę. Odnosząc się do promocyjnego przyśpieszenia, zostało to obiecane użytkownikom usługi Orange Światłowód. Jeżeli zostanie przyśpieszona również Tobie prędkość, to się o tym na pewno dowiesz.


@mmmmmmnapisał(-a)

Szkoda ze routing dalej przez frankfurt - przez kilkanascie lat nei mozecie ogarnac betonowej polityki placenia sobie za styk przez innych... kiedy wymiana ruchu w pl na otwartych zasadach?


 Na temat zmiam informujemy zazwyczaj dopiero jak je wprowadzimy. Na pytanie: Kiedy? Dodatkowo dopiszę, czy? Mogę tylko napisać: Nie mogę odpowiedzieć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Światłowód 600 Mbps upgrade do 1000 Mbps?

Wracając do meritum tematu: czy ktoś zna widełki (umowne) na download i upload przy 1 Gb/s? Bo na razie są tylko górne podane. A jakie są dolne?