Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Bardzo ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/prezydent-podpis-prawo-komunikacji-elek...

Brakuje mi tylko zapisu że aneks do umowy powinien być taki sam lub korzystniejszy dla stałego klienta bo obecnie w niektórych sytuacjach bardziej opłaca się przenieść numer na miesiąc do innego operatora i wrócić po miesiącu jako przenoszący numer, niż po prostu podpisać aneks do kończącej się umowy 🙂

 

____________

* Wątek wyodrębniłem z tematu Pogaduchy 3.0 - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Większość osób ceni wygodę.

Poza tym starszy klienci mogą mieć stare oferty "tańsze" niż obecne nowe dla nowych/przenoszących.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 90
  • 332
  • 0

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Tego to ja całkowicie nie rozumiem, dlaczego się nie "dba" o stałego klienta.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Teraz przeniesienie numeru i powrót w następnym miesiącu to nie problem, wszystko można zrobić zdalnie tylko po co generować dodatkowe formalności tylko dlatego że jest się stałym klientem a nie takim przenoszącym. numer. 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Pozyskiwanie nowego klienta jest droższe. Więc dlatego ma lepsze oferty. Podstawy ekonomii.

Już kiedyś pisałem na tym forum czym skończy zwrot złotówek z doładowań. Ile promocji zostało zlikwidowanych, realnie koszt rocznej ważności poszedł w górę o 10 razy. Ale garstka osób może zwrócić zachomikowane złotówki.

Teraz postulaty by kolejna umowa była lepsza. To nic, że inflacja i koszty pracy rosną. Po działaniach obecnych UOKiK podwyżek nie będzie. Skończy się to jedynie masowym wypowiadaniem umów przez operatorów. Juz to się dzieje w wielu lokalnych firmach gdy koszty idą w górę.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Niemniej, sam fakt kary umownej wyższej od sumy abonamentów do końca umowy był trochę nie fair.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

A zniżki w opłatach instalacyjnych/aktywacyjnych?

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2191
  • 8148
  • 32

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

do mnie z sieci o nazwie niewypowiadalnej zadzwonił agent z propozycją przedłużenia. Bo mi się skończyła i przeszła na bezterminową. No to poproszę o ofertę. Wyszło więcej niż za pozostanie na bezterminowej. I to niemało.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Po ostatnich postępowaniach przed UOKIK za podnoszenie opłat - to obecnie bardziej popularne. Ale wtedy nowi mają już trochę gorszą ofertę.

Niebawem jak nie zmienią się przepisy - to będzie masowe wypowiadanie umów przez operatorów.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2191
  • 8148
  • 32

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Trudno, drożeje pietruszka, drożeje internet, telefon. Wypowiedzą, zaproponują drożej.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Problem nie w tym że inflacja i że wszystko drożeje tylko w tym że w pewnej ofercie o której tu nie napisze ze względów regulaminowych osoba przenosząca numer płaci 45zł miesięcznie a stały klient przedłużający umowę płaci 70 lub nawet 90zł miesięcznie za tę samą taryfę z takimi samymi usługami i w tej samej sieci.

Jeśli ktoś ma podstawowe pojęcie o IT i ofertach komórkowych przeniesie się na miesiąc choćby do flex a potem wróci tam gdzie był po to tylko żeby przez 24 miesiące nie płacić za telefon 90 zł tylko 45zł. 

Znajdźcie mi osobę ogarniętą technologicznie i zorientowaną w ofertach telekomunikacyjnych która tego nie zrobi "bo inflacja":)