Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

I gdzie te skoki? Masz minimalny ping 44, średni 45, najwyższy pik do hosta docelowego 50. Na hosty po drodze nie patrz, mogą tam się zdarzać skoki, bo to nie są serwery nastawione na czasy opóźnień, mają inne zadanie. 

Od początku wiadomo, że w T-Mobile do battleneta akurat są gorsze pingi. Możliwe, że jakby im to zgłosić, to może by to jakoś przetrasowali.

Ja bym im to już dawno zgłosił by spróbowali puścić to inną trasą, z lepszymi opóźnienami, jakbym był ich klientem.

Ja zapewne zmienię UPC na T-Mobile w grudniu tego roku, jak skończy mi się umowa. Na UPC w sumie nie narzekam, ale zawsze to trochę lepsza technologia FTTH. Mniejsze opóźnienia podczas korzystania z łącza przez innych w domu. Jeszcze te ich słabe modemy.. Które jak się przestawi w Bridge to i tak bez różnicy. Chociaż GCB którego mam, nie jest już aż tak zły.

Jakbym wziął T-Mobile, to zapewne bym i tak schował darmowy router do szafy i kupił jakiś własny.


W COD Modern Warfare ping jest w miarę stabilny, ale w COD Mobile już mocno skacze. Możliwe, że to przez router. W sumie i tak chcę kupić coś porządnego. Zastanawiam się nad Tplink Archer C2300. Co o nim myślisz? Zawsze byłem zadowolony z Tplinka.

 

W większości gier ping jest w miarę stabilny, ale o dziwo w Orange był bardziej stabilny i trochę mniejszy. Wyjątek potwierdza regułę. 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Na papierze wygląda ok ten router a czy sobie poradzi z 900Mb/s nie wiem.

W samym CODzie ping czasami lata, a na tracercie jest stabilny jak skała. Byś musiał zobaczyć jak wygląda ping po TCP i UDP programem PingPlotter.

 

Ta strona jest też dosyć ok do testowania, więc byś mógł tutaj parę serwerów sobie sprawdzić.

 

https://www.predkosc.pl/ping-test/


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Ok. Dzieki. Jutro wieczorem potestuje. A co do routera to powinien sobie poradzic. Podobno to krol wydajnosci w swojej polce cenowej. Mysle, ze ten darmowy router troche ogranicza predkosc po kablu, bo lapie sciane przed 880 Mbit/s. Jednak wieksza roznica bedzie po wifi. Mam urzadzenia, ktore spokojnie osiagaja ponad 500 Mb/s, a ten router przy rozsadnej odleglosci daje max ok. 300 Mb/s.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01  Tu masz mój ping do eu.battle.net. Testowałem z interwałem 0.2 i zobacz, 2 minuty testu, minimalny ping 42, średni 42, max 50. Nie ma żadnych skoków u mnie.

2.png

 

Zresztą ja już opisałem swoje doświadczenia z battle.net. Ping jest tak stabilny, że to bez znaczenia czy mam 42 czy 10. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu podczas gry.

 

Na Orange do eu.battle.net miałem 33 ale co z tego skoro w grach spore odczuwalne opóźnienie... w takim Warcrafcie 3 nawet 0.3 sekundy to już czuć i takie coś jest deprymujące.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@Banan9napisał(-a)

@kozakis01  Tu masz mój ping do eu.battle.net. Testowałem z interwałem 0.2 i zobacz, 2 minuty testu, minimalny ping 42, średni 42, max 50. Nie ma żadnych skoków u mnie.

2.png

 

Zresztą ja już opisałem swoje doświadczenia z battle.net. Ping jest tak stabilny, że to bez znaczenia czy mam 42 czy 10. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu podczas gry.

 

Na Orange do eu.battle.net miałem 33 ale co z tego skoro w grach spore opóźnienie...


Jakby Ci się chciało to mógłbyś spróbować COD Mobile (android lub iOS) i Realm Royale (PC). W pierwszej grze Ping u mnie mocno lata, chociaż w samej grze nie odczuwam wielu problemów, a w drugiej co chwile jest jest przycięcie (zamrożenie ekranu).

 

Grałem wczoraj w Rocket League i Ping tez niestety na minus (58-60 ms), ale stabilny. W Orange było stabilne 42-46 ms.

 

Asphalt 9 w Orange pokazywał bardzo dobra jakość połączenia (kolor zielony). Na TMobile dostaje komunikaty o słabej jakości (kolor czerwony) i zdarzają się lekkie przycięcia, chociaż rzadko.

 

Mysle, ze to nie przypadki i akurat u mnie Orange pod względem pingów jednak lepiej się sprawowało. Dodam jednak, ze większość negatywnych wrażeń dotyczy połączenia po wisi, wiec może to kwestia słabego routera.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Wg mnie coś u Ciebie może być nie tak. Porób testy i jak co to zadzwoń do nich i opisz sytuację.

 

W Realm Royale grałem jak jeszcze miałem Orange, jakoś niedługo po premierze gierki i miałem lagi w większości meczów. Teraz nie wiem jak by było na T-mobile bo nie grałem już z półtora roku 😄

 

CoD Mobile może zagram i zobaczę. W PUBG Mobile (ten sam emulator) nie mam żadnych skoków ani lagów, na Orange ciągłe skoki po 100-200 ms a na T-mobile stabilne 20 ms przez 90% gry. Są skoki ale o 10-15 ms, pewnie od serwera, które i tak nie są w ogóle odczuwalne. Ta gra i tak jest zabita przez cheaterów, co drugi praktycznie ma aimbota albo wallhacka, więc pomimo super pingu i tak średnio chce mi się grać w PUBG Mobile.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją


@kozakis01napisał(-a)

@Banan9napisał(-a)

@kozakis01  Tu masz mój ping do eu.battle.net. Testowałem z interwałem 0.2 i zobacz, 2 minuty testu, minimalny ping 42, średni 42, max 50. Nie ma żadnych skoków u mnie.

2.png

 

Zresztą ja już opisałem swoje doświadczenia z battle.net. Ping jest tak stabilny, że to bez znaczenia czy mam 42 czy 10. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu podczas gry.

 

Na Orange do eu.battle.net miałem 33 ale co z tego skoro w grach spore opóźnienie...


Jakby Ci się chciało to mógłbyś spróbować COD Mobile (android lub iOS) i Realm Royale (PC). W pierwszej grze Ping u mnie mocno lata, chociaż w samej grze nie odczuwam wielu problemów, a w drugiej co chwile jest jest przycięcie (zamrożenie ekranu).

 

Grałem wczoraj w Rocket League i Ping tez niestety na minus (58-60 ms), ale stabilny. W Orange było stabilne 42-46 ms.

 

Asphalt 9 w Orange pokazywał bardzo dobra jakość połączenia (kolor zielony). Na TMobile dostaje komunikaty o słabej jakości (kolor czerwony) i zdarzają się lekkie przycięcia, chociaż rzadko.

 

Mysle, ze to nie przypadki i akurat u mnie Orange pod względem pingów jednak lepiej się sprawowało. Dodam jednak, ze większość negatywnych wrażeń dotyczy połączenia po wisi, wiec może to kwestia słabego routera.


Musisz precyzować, które wrażenia są u ciebie negatywne po wifi a które po kablu. Ja wifi do testów w ogóle nie uznaje za wiarygodne.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Ja prawie w ogóle wifi nie uznaje 😄 Tzn jest spoko na telefonie albo tablecie, ale poważne korzystanie z komputera/wyższej klasy laptopa to tylko kabel jak dla mnie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Ja wifi tylko do telefonu używam i w laptopie do przeglądania neta/robienia prac. Gram tylko na moim stacjonarnym po kablu.

Na telefonie w ogóle nie gram. Na wifi wpływa za dużo czynników na wyniki. Router od T-Mobile po wifi jest taki sobie, ten darmowy. Ten płatny ma lepsze anteny i podzespoły. Ale według mnie brak konfiguracji wyklucza u mnie te routery,dlatego ja już dawno bym miał swój. 😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Zamowilem jednak Tplink A9. Jak sobie nie poradzi to najwyzej odesle i kupie cos lepszego.