Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Nowa oferta od 18.06

@pawel__b  Podoba mi się też możliwość zmiany prędkości w trakcie trwania umowy - jeden raz w czasie cyklu rozliczeniowego. Na wyższą jest bezpłatnie a na niższą 100zł. Oczywiście opłaty rozliczane są proporcjonalnie.

 

Pozdrawiam,

Tomek


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Nowa oferta od 18.06

@akira77 

 

to nie będzie może oferta masowa ale będzie miała bardzo dużo chętnych ponieważ dużo ludzi rezygnuje z tradycyjnej telewizji linearnej, woli Netflix-a i dodatkowo np. Player+ ze sportem czy publicystyką, trend jest nieubłagany, rozwiązania typu OTT mocno zdobywają klientów, dane z US potwierdzają bardzo duży odpływ od tradycyjnej telewizji 

usługę pewnie uzupełnią z czasem o jakiś dekoder ale postawili na bardzo wyraźny trend

sam się łapię na tym że w TV nie ma co oglądać 😞

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Nowa oferta od 18.06

@pawel__b  Dekoder już jest dostępny i można go kupić na własność.

 

Pozdrawiam,

Tomek


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Nowa oferta od 18.06

@akira77 

 

czyli T-Mobile się rozpędza 🙂

to tylko lepiej dla rynku...narzekający na pingi i trasy w Orange będą mieli wreszcie wybór!


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2351
  • 103

Nowa oferta od 18.06

@akira77  Świetnie, czyli VLAN do autoryzacji PPPoE jest ten sam. W takim razie nie będzie to problem odpalić na jakimkolwiek routerze.

 

Szkoda, że zostały stare prędkości. Obecnie w Orange idealna dla mnie oferta to 600/100. Bardzo zależy mi na uploadzie.

Jeżeli do października się to nie zmieni, to zostaję w O 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Nowa oferta od 18.06

mi zależy na jakości obrazu, i mimo że w orange nie jest idealnie pod tym względem to i tak lepiej niż w IPLI. ostatnio przy okazji igrzysk europejskich oglądałem tenis stołowy "side by side" ipla (akurat mieli darmową transmisję) vs orange. mimo, że na ipli obraz był w FHD, to było widać niski bitrate oraz wrażenie 10 klatek na skundę. sprawdzane na kilku przeglądarkach z akceleracją sprzętową włączoną i wyłączoną.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Nowa oferta od 18.06

Routing wygląda tak, jakby szedł za każdym razem przez Warszawę, a więc ci, co mieszkają w Warszawie i centralnej Polsce, powinni mieć niższe opóźnienia. @akira77  jest ze Szczecina i ma do Warszawy ok. 10ms.

 

Wziąłbym to do testu na 14 dni, ale cena 600zl kary, jakoś mnie nie zachęca.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Nowa oferta od 18.06

@-brtk-  W T-Mobile taki sam routing jest na usłudze FTTH jak i DSL. Obie usługi mam na łączach Orange. Tylko dwa hosty się zmieniają przy podmianie IP - raz jest Warszawa (tak jak teraz) innym razem Katowice. Na usłudze DSL ten sam adres IP potrafi być przez kilka dni. Na FTTH jeszcze nie wiem, bo za mało czasu minęło a i kilka razy router restartowałem.

 

Pozdrawiam,

Tomek


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Nowa oferta od 18.06

A jak zrobisz tracerty do szczecińskiego serwera, to jak trasa idzie?

 

Np. do tych: 

st1.ltnt.pl

szc-o1.speedtest.orange.pl

st.home.pl

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2351
  • 103

Nowa oferta od 18.06

@Flocc  Każdy duży operator w Polsce(kablowy i satelitarny) nie grzeszy bitrate, co przekłada się na jakość obrazu. Myślę, że IPTV Orange od IPTV na zasadzie streamingu nie ma co porównywać. Wiadomo, że zawsze to drugie będzie w jakiś tam sposób gorsze, ponieważ idzie niekontrolowanym kanałem jakim jest Internet. W przypadku IPTV Orange logicznie została wydzielona sieć...właściwie to taki intranet.