Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 

 

potestuj wieczorem i w weekend, wyniki będą bardziej miarodajne bo w tych godzinach mało osób 🙂

raczej mnie to nie zaskakuje bo od początku mówiłem wam, że T-Mobile ma dużo więcej punktów styku niż Orange korzystający z Opentransit i Telii, w tej kwestii zawsze będą wygrywać operatorzy, którzy mają styki w krajowych i międzynarodowych IX-ach

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Orange również grałem w tych godzinach i testowałem i było dużo gorzej, więc trochę miarodajne są 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Bo przede wszystkim lwia część ruchu krajowego, a nawet i zagranicznego to IX-y - w Orange uważane za zło wcielone, bo płaci się mniej, przez co mniej by zarabiali  (a jak ja śmiem tak myśleć - rzekli eksperci od sieci i obrońcy Orange Emotikon: LOL ) - u normalnych dostawców za coś powszechnego. Dlatego to tak działa - a tranzytowych łącz jest kilka, a nie tak jak w Orange - Telia zapchana, Opentransit zapchany, o RETn nawet nie ma co mówić.... 

No cóż, szkoda że mamy w Polsce jeszcze tak przedpotopowych ekspertów od sieci, którzy uważają, że IX-y są niestabilne i ogólnie złe... Odbija się to na jakości usług, ale kogo to obchodzi - w Orange najważniejsze są cyferki na kontach, a nie uśmiech na twarzy klienta i każdy kto korzysta z tego internetu do czegoś innego niż przeglądanie stron to wie... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Co do stron to nawet te działają szybciej niż w Orange. Mówiłem już o youtube i lightshot że wszystko się wczytuje w UŁAMEK sekundy bez żadnych pustych ekranów czy ikon wczytywań.

 

Sklep steama też działa szybciej, na Orange potrzebowałem co najmniej 5 sekund żeby coś otworzyć (czasem było sporo dłużej) a w T-Mobile dosłownie wszystko trwa może max sekundę. Potestowałem sporo stron internetowych i praktycznie 90% wczytuje się w max sekundę, a czasem jest to od razu. Wikipedia na ten przykład to ułamek sekundy, klikam, mrugnę okiem i już otwarte 😄 10% stron trochę dłużej ale to może być już od serwerów na których są postawione te strony.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@Banan9napisał(-a)

Chociaż W Orange nie mogłem grać przez lagi, na T-Mobile nie pogram przez zablokowane porty. Na jedno wyszło jeśli chodzi o gry P2P na Gamerangerze ;D


Można chyba kupić inny router i na nim odblokować porty? Ja na funboxie nie odblokowywałem żadnych portów i nie miałem nigdy takich problemów. PES jest chyba grą P2P. Działała bez problemu. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Na pewno można, ale żeby kupić coś porządnego to z 500zł minimum muszę wydać, a póki co nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek niestety.

 

GameRanger pozwala na połączenia P2P, i to on wymaga portu 16000 UDP. Pewnie inne gry które nie są na GR jak PES będą działać ok.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Jeszcze pingtest z predkosc.pl ;>

1.png

 

2.png

 

3.png

 

Nawet na inne kontynenty ping jest mega stabilny, co prawda wiadomo że wysoki, bo to jednak dystans, ale stabilny 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją


Tak to wygląda na internecie Orange "bez gwarancji, bez padających IX-ów, usłudze masowej"... Wielu testów nawet nie dokończyło... Sieć #1 - jak to widnieje w podpisach wielu użytkowników. Owszem, ale wyłącznie wśród najgorszych dostawców.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Praktycznie każdy ping masz sporo wyższy niż ja, do tego mało stabilny. Nawet do Frankfurtu gdzie Orange ma swój opentransit - wstyd dla nich. Dodatkowo do Francji mam mniej pingu, a Orange do Francji powinno mieć najlepszy ping 😄

 

Czemu nikt nie pisze że to wina serwerów a nie Orange? Dziwna cisza w tym temacie...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 

 

nie drąż już 😉

jakbyś miał setki tysięcy użytkowników i dwa styki międzynarodowe, to też byś miał losowe pingi jak miałeś...ciesz się że Ci się poprawiło 🙂

dlatego swojego czasu Prezes UKE Anna Streżyńska chciała zmusić największych ISP do wymiany ruchu w IX-ach ale niestety nie udało się 😞

zblokowali jej inicjatywę a szkoda!