Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kilka pytań o internet mobilny w oczekiwaniu na światłowód


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Internet mobilny


@Piotrekk85napisał(-a)
A masz antenę satelitarną?

Może taki zestaw ODU IDU 200.

sam router z oferty Orange to ZTE MF 286.

Z innych to sugeruję patrzeć na pasma (by wspierał LTE na 800, 900 i 2100 MHz- orange nadaje też na 2600MHz ale to nie ma szans łapać).
Ale to koszt koło 500 zł.

Poza tym jak na stronie UKE masz plany światłowodu Orange to czy obecny poziom cen jest w Twoim zasięgu? Bo może nie warto inwestować tyle kasy w router? nie wiem też jaka jest data realizacji na stronie UKE. To warto sobie przemyśleć.

I przede wszystkim kup starter i przetestuj jak hula - bo czasem skórka niewarta wyprawki.

Jest napisane ,że światłowód ma być przy mojej ulicy do 30.09.2020, przy ulicy na której jest już światłowód jest napisane to samo ,a w mieście z 5km od mojego jest napisana taka sama data. Więc już sam nie wiem


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Internet mobilny

Ale to już taki światłowód z którego podłączani się klienci? Bo może to co jest służy innym celom.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Internet mobilny


@Piotrekk85napisał(-a)
Ale to już taki światłowód z którego podłączani się klienci? Bo może to co jest służy innym celom.

Z tego co widze na mapie zasięgu orange do światłowodu po podłączani są zwykli klienci jak również dwie szkoły oraz lidl.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Internet mobilny

To może kwestia porobienia przyłącz. A u Ciebie nie ma jakiś lokalnych reklam z numerami telefonu do jakiegoś przedstawiciela handlowego na miejscu?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Internet mobilny


@Piotrekk85napisał(-a)
To może kwestia porobienia przyłącz. A u Ciebie nie ma jakiś lokalnych reklam z numerami telefonu do jakiegoś przedstawiciela handlowego na miejscu?

Nie ma nic jedyne czym się ,,posiłkuję" to mapa zasięgu oraz pani z punktu ,który postawili w moim mieście powiedziała ,że światłowód będzie się teraz bardzo szybko tu ,,rozrastał". Tak wogóle mieszkam w Markach pod Warszawą jeśli wiedzielibyście coś o planach orange na to miasto.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Internet mobilny


@Piotrekk85napisał(-a)
Na allegro można go kupić za 400 zł. To drogo jak na kilka miesięcy.


w takim razie jaki router polecasz na te kilka miesięcy ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Internet mobilny

A nie masz smartfona na Androidzie lub iOS? tam zwykle jest funkcja hotspota (można udostępnić internet z komórki przez wifi na inne urządzenia).
Anonim

Nie dotyczy

Internet mobilny

@Kuba0517Mam dwóch kolegów w Markach jeden przy M1 a drugi na samym końcu Marek jeden ma Internet do 10 Mb a drugi nie moze od 8 lat podłączyć telefonu a zasięg Orange tragiczny obaj nie słyszeli o światełku.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Internet mobilny

Marki to jak Kraków. Ludzie narzekają a jak przychodzi co do czego to protestują. U mnie też pod Olsztynem są takie miejscowości.
Anonim

Nie dotyczy

Kilka pytań o internet mobilny w oczekiwaniu na światłowód

@Piotrekk85Markach były rozmowy z doprowadzenie światłowodu kilka lat temu ale wszystko ucichło zapewnię przez obwodnice miasta.