Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy z telewizją - osiągi


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Internet domowy z telewizją - osiągi

Witam

Chcę zmienić moją obecna Netię ( po miedzi) na ofertę internetu domowego z Orange, jednak mam trochę

wątpliwości czy polepszę sobie DL/UL czy też nie...

 

Sęk w tym, że dla Orange podawana jest prędkość DL max=80Mbit, minimalna=20Mbit.

To byłoby trochę lepiej niż obecnie, bo mam DL= ok 15Mbit

 

Niestety w Orange max UL =8Mbit, a MINIMALNIE tylko 933KB...

W tej chwili mam właśnie UL=1Mbit...

 

Reasumując- minimalny deklarowany UL jest bardzo niski, ciekawe że minimalny DL jest dla usługi 4 razy mniejszy niż maksymalny, ale minimalny UL jest już nie 4 a 8 razy mniejszy niż maksymalny.

 

A zdalnie niestety nie można stwierdzić, jakie będą realne prędkości....

Jest na to rada ? Można po parametrach linii telefonicznej domniemywać jakie będą prędkośći ?

 

pzdr Nix

 

 

 

 

9 ODPOW. 9

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Internet domowy z telewizją - osiągi

Może zapytaj sąsiadów jak mają 😄


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Internet domowy z telewizją - osiągi

Sąsiadów.... u mnie na ulicy to rzadko kto ma tel. stacjonarny po miedzi, więc tu się nie dowiem...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Internet domowy z telewizją - osiągi

Nie muszą mieć stacjonarnego, wystarczy że mają kabel 😉 Skoro ty masz miedź to inni chyba też?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Internet domowy z telewizją - osiągi

Sprawdź na tej mapie, może ktoś w pobliżu jednak ma neostradę:

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Internet domowy z telewizją - osiągi

Ta tak zwana "mapa" zasięgu to chyba żart...

Ulica ma 12 numerów-( domki jednorodzinne) więc na tej tzw. "mapie" pod każdym numerem widzę hasło

"świetnie, jesteś w zasięgu"... a linii telefonicznych na te 12 numerów jest 4 szt, w tym moja- widać linie, bo są napowietrzne.

 

Spytam jednak te 3 osoby z liniami. Jak by ktoś miał w okolicy taką neo, to jest jakiś procent prawdopodobieństwa, że moja neo będzie podobnie działać ? Bo tu jeszcze wchodzi TV, którą chcę, a przepływność TV to 8Mbit, myślę że jeśli miałbym( w wariancie najgorszym) te 20Mbit, minus 8 = 12Mb, czyli mniej niż mam...

 


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Internet domowy z telewizją - osiągi

@Nix2, powinno być podobnie jak mają sąsiedzi. Czy zrobiłeś już zamówienie? Możesz spróbować zamówić przez internet lub telefonicznie, wtedy możesz odstąpić do 14 dni.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Internet domowy z telewizją - osiągi

@Nix2  Mniej niż 20 Mbit/s nie możesz mieć. System nie puści. Technik każdorazowo, obligatoryjnie robi pomiar i zna przepustowość linii. Pytanie do sprzedawców, czy klient może zrezygnować gdy prędkość mu nie pasuje ?

@Wojciech  Dobra rada 🙂


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Internet domowy z telewizją - osiągi


@BORAX napisał(-a)

Pytanie do sprzedawców, czy klient może zrezygnować gdy prędkość mu nie pasuje ?


Po zawarciu umowy w salonie nie. Innymi kanałami tak, do 14 dni.

Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy z telewizją - osiągi


@Wojciechnapisał(-a)

@Nix2, powinno być podobnie jak mają sąsiedzi. Czy zrobiłeś już zamówienie? Możesz spróbować zamówić przez internet lub telefonicznie, wtedy możesz odstąpić do 14 dni.


@Wojciech , będę polemizował. Nie wiemy, jaka jest długa ta ulica z dwunastoma numerami i może być podobnie, jak u mnie. Na Początku neo 20, a gdzie ja to max10...mimo,że ciągle kuszą o większej przepustowości. @BORAX  ma rację, bo technik widzi na gruncie inaczej.