Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

usługi mobilne


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

usługi mobilne

Temat ze względu na poruszane zagadnienie został przeniesiony z kategorii Na kartę - moderator Kinga.

 

 Mam pytanie w kwestii Cyber tarczy

Jaka jest różnica między usługa Cybertarcza a Ochrona cyber tarcza? 

Zauważyłem u siebie na koncie taką przypadłość 

Obie usługi są płatne z tym że za jedną pobiera opłatę a druga mimo iż w opisie ma płatne to mam ją gratis

I link do strony Cybertarcza pozwala mi się tam zalogować a gdy wchodze na stronę cert Orange to już takiej możliwości nie mam

Drugie pytanie, gdzie mogę zweryfikować nagłówki poczty email?  

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

usługi mobilne

 

@Aborows40 , pojęcie Usługa to usługa „CyberTarcza”, posiadająca dwa warianty tj. Usługę Podstawową oraz Subskrypcję Dodatkową (w określonych regulaminem planach) na urządzeniu mobilnym typu tablet lub smartfon, urządzeniu służącym do transmisji danych typu modem (o ile transmisja danych odbywa się za pomocą znajdującej się w nim karty SIM aktywnej w Mobilnej Sieci Orange, w tym karty eSIM. Wg. regulaminu są płatne przez użytkownika usługi, czyli osobę, która korzysta z numeru telefonu na którym Orange świadczy usługę na w/w urządzeniach.
CyberTarcza bezpłatna świadczona jest na Neostradzie. CT to mechanizm wykrywania zagrożeń w sieci Orange, zabezpieczania przed nimi oraz przekazywania informacji zagrożonym abonentom usług dostępu do internetu, oferowanych przez Orange Polska z komunikatami typu: CyberTarcza Orange.Nie wykryto zagrożeń. Zweryfikowaliśmy Twój adres IP: xx.x.xxx.xxx. Na urządzeniach, korzystających w ciągu ostatnich 3 dni z Twojej domowej sieci nie stwierdzono zagrożeń, wykrywanych przez CyberTarczę. Lub komunikat tego rodzaju:

ochrona CT.PNG

W drugiej części pytasz o to?

kontakt Cert.PNGCert incydent.PNG


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

usługi mobilne

korekta na forum.jpg

 

Screenshot_20190622-182330_Samsung Internet.jpg

Ok myślę że tak to wygląda prawidłowo, ale u mnie są dwie tarcze tak jak to widać na screenach


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

usługi mobilne

Dodam że obie wersje są płatne z tym że na jedno można się zalogować a na drugie już nie

Anonim

Nie dotyczy

usługi mobilne

@Aborows40 , regulamin CyberTarczy precyzyjnie określa, jakie zasady obowiązują podczas aktywacji. Ty sam musisz zweryfikować, bo jesteś użytkownikiem i nikt z nas nie ma do nich wglądu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

usługi mobilne

To akurat bardzo dobrze wiem, ale problem leży gdzie indziej

Mianowicie skąd dwie uslugi cyber tarczy

Anonim

Nie dotyczy

usługi mobilne

@Aborows40  porównaj ikonki i poczytaj

Pokaż szczegóły

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

usługi mobilne

Konsultant telefoniczny Orange stwierdził że takie coś jest prawidłowe. Choć nie do końca się z tym zgadzam ale problem rozwiązany

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

usługi mobilne

CyberTarcza - usługa podstawowa (usługa świadczona na numerze głównym, który zakupił usługę

Ochrona CyberTarcza - znacznik na kontrakcie objętym ochroną (oznaczenie użytkownika korzystającego z ochrony na numerze dodatkowym)

Zgodnie z opisem usługi koszt jest 7,98zł, w tej cenie usługę można włączyć na jednym, dwóch lub na trzech urządzeniach. Stąd informacja że jest płatne, ale to jeden główny numer płaci, a dodatkowe dwa są cenie.

 

Na stronie cert nie będziesz mógł się zalogować. Możesz tam przesłać zgłoszenie, czy przesłać podejrzany mail. Tak to ma działać z tego co kojarzę. Bardzo dobrze funkcjonalność opisał @Anonim 

 

W kwestii nagłówków, o to Ci chodzi https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-sprawdzic-naglowek-wiadomosci-e-mail-w-nowej-poczcie-home-pl ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

usługi mobilne

Ja to bardzo dobrze rozumiem,tym bardziej że mam tylko jeden numer w Orange i usluga Cybertarcza obejmuje tylko i wyłącznie jeden numer

Czyli to numer podstawowy.... Gdybym miał inne to moglbym je również dodać do tej usługi inne numery,o ile je bym miał

Zatem za usługę zapłaciłem i jest ona aktywna

Jeszcze zostaje kwestia logowania do konta

To na stronie cert.orange się nie da

Ale na stronie cybertarcza.orange już można tam też można dokonać ustawień itp