Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

telefon z numerem na 39. Stacjonarny, czy… jednak nie?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

telefon z numerem na 39. Stacjonarny, czy… jednak nie?

Jako użytkownik Neostrady lata temu zrezygnowałem już z klasycznego telefonu stacjonarnego - przeszedłem na ofertę VoIP jednego z polskich operatorów (konkretnie EasyCall). Miałem tam numer z normalnym kierunkowym prefiksem (u mnie, w rejonie podwarszawskim - 22) plus 7 cyfr numeru. Płaciłem grosze, ale coś tam płaciłem.

 

Kiedy przechodziłem na światłowód, zaproponowano mi numer w Orange w ramach tego, co i tak płacę za Internet. No i OK - po co płacić (choćby niewiele), jak można nie dopłacać, a mieć tę samą usługę. Telefonu "stacjonarnego" używam rzadko - natomiast jest kilka starszych osób z rodziny, które dzwonią DO MNIE na stacjonarny. Dlatego też dopytywałem pracownika Orange, czy to jest normalny numer stacjonarny - usłyszałem zapewnienie, że tak.

 

Po podpisaniu umowy zdziwiłem się, że umer nie zaczyna się zwykłym prefiksem kierunkowym, tylko jakimś "39". Ale OK, pomyślałem, co mi za różnica - w epoce Internetu kierunkowe nie są istotne…

 

Tyle, że właśnie przejrzałem swoją fakturę za telefon komórkowy (w innej sieci) - i ku swojemu zdziwieniu odkryłem, że mój operator naliczył mi opłaty za telefony do domu, na ten numer "39…" - mimo, że w abonamencie mam rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i na telefony stacjonarne. Okazało się, że połączenia z komórek w mojej sieci na numery "39…" kosztują 60 gr/min (brutto), na szczęście naliczane są sekundowo.

 

A zatem:

 

1. Jak to jest? Czy numery telefonów VoIP w Orange nie są ani stacjonarne, ani komórkowe? I dlaczego nikt przed podpisaniem umowy nie poinformował mnie, że sieci zewnęterzne traktują te numery jako jakieś "specjalne"?

 

2. Dlaczego nikt w Orange - mimo moich kilkukrotnych pytań, czy na pewno jest to "normalny" numer stacjonarny, nie wyjaśnił mi różnicy? (Podkreślam: to, że numer nie zaczyna się na "22", tylko na "39…" zobaczyłem dopiero na umowie!).

 

3. Czy ktoś wie, jakie są stawki za połączenia na te numery:

 

- z innych telefonów stacjonarnych ("zwykłych") w Orange?

- z telefonów stacjonarnych innych operatorów?

- z zagranicy? (czy takie same, jak na inne telefony stacjonarne w Polsce?)

 

 

7 ODPOW. 7

Pracuję w Orange
  • 50
  • 25
  • 3

Światłowód + telefon z numerem na 39. Stacjonarny, czy… jednak nie?

Złóż na bok reklamację bo jest nadany numer voipowy zamiast stacjonarnego, poproś o zmiane na numer standardowy stacjonarny oraz o jakąś rekompensatę za zaistniałą sytuację oraz poniesione dodatkowe koszta ponieważ zostałeś wprowadzony w błąd. Przykro mi za zaistniałą sytuację oby więcej nikt nie wprowadził Cię w błąd pozdrawiam 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód + telefon z numerem na 39. Stacjonarny, czy… jednak nie?

Ciekawe, powinno być uznane jako połączenie stacjonarne. Musisz sobie to wyjaśnić w bok.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód + telefon z numerem na 39. Stacjonarny, czy… jednak nie?

Numer 399 jest numerem stacjonarnym tzw. niegeograficznym. Co do taryfikacji na komórce - musisz sprawdzić cennik oferty. U niektórych operatorów pojęcie numeru stacjonarnego jest wąskie. Zmiana na numer geograficzny nie zawsze coś zmieni.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Światłowód + telefon z numerem na 39. Stacjonarny, czy… jednak nie?


Piotrekk85 napisał(-a):
(…) U niektórych operatorów pojęcie numeru stacjonarnego jest wąskie. Zmiana na numer geograficzny nie zawsze coś zmieni.

Ale kiedy miałem numer w EasyCall, zaczynający się na "22", to zawsze był "w abonamencie".

 

Skontaktuję się z BOK i dopytam, dziękuję wszystkim za konkretne odpowiedzi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód + telefon z numerem na 39. Stacjonarny, czy… jednak nie?

To wynika z umów międzyoperatorskich na tzw. zakańczanie połączeń. A w jakiej sieci masz komórkę i w jakiej taryfie?
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód + telefon z numerem na 39. Stacjonarny, czy… jednak nie?

W celu zakończenia tematu możesz przyznać rozwiązanie odpowiedzi która najbardziej Ci pomogła. Pozdrawiamy.
Anonim

Nie dotyczy

telefon z numerem na 39. Stacjonarny, czy… jednak nie?

@Janhalb  sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.