Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze

Licho nie śpi, cyberprzestępcy chcą nas ponownie naciągnąć na usługi premium. Orange zakłada rękawice i chce walczć z tym zjawiskiem. Jeśli ktoś aktywował sobie ostatnio usługę premium z numeru InoSMS niech się nie martwi, pieniądze podobno mają być Wam zwrócone - szczegóły tutaj. Ktoś z Was natknął się już na taką wiadomość??

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze


pablo_ck napisał(-a):

Licho nie śpi, cyberprzestępcy chcą nas ponownie naciągnąć na usługi premium. Orange zakłada rękawice i chce walczć z tym zjawiskiem. Jeśli ktoś aktywował sobie ostatnio usługę premium z numeru InoSMS niech się nie martwi, pieniądze podobno mają być Wam zwrócone - szczegóły tutaj. Ktoś z Was natknął się już na taką wiadomość??


W dzisiejszych czasach, jeśli ktoś ma ofertę na abonament, podstawą jest blokada SMS Premium. Czy nasz operator ma w planach uruchomienie takiej usługi, bezpłatnie, w ofertach na kartę, poza blokadą w telefonie? Z tego co się orientuję, nie ma takiej. Co do zwrotu kosztów zwiazanych z tym procederem, nie jest tak różowo. Walczyłem ostatnio z "cashbillem" i Orange. Co prawda dostałem zwrot części środków, lecz załatwienie tego było porównywalne z walką z "wiatrakami" i trwało to około 1,5 miesiąca. Cały proces powinien być ułatwiony. Operator, moim zdaniem, powinien na bierząco formułować bazę takich "fake" numerów i poprostu nie obciążać rachunków, tego typu opłatami. W 99% takich przypadków są to "nieświadomki", a naliczanie opłat za SMS-P, jest jak wspieranie przestępczości. Chwała Orange, że zaczeła coś robić w dobrym kierunku.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze


pablo_ck napisał(-a):

Licho nie śpi, cyberprzestępcy chcą nas ponownie naciągnąć na usługi premium. Orange zakłada rękawice i chce walczć z tym zjawiskiem. Jeśli ktoś aktywował sobie ostatnio usługę premium z numeru InoSMS niech się nie martwi, pieniądze podobno mają być Wam zwrócone - szczegóły tutaj. Ktoś z Was natknął się już na taką wiadomość??


W dzisiejszych czasach, jeśli ktoś ma ofertę na abonament, podstawą jest blokada SMS Premium. Czy nasz operator ma w planach uruchomienie takiej usługi, bezpłatnie, w ofertach na kartę, poza blokadą w telefonie? Z tego co się orientuję, nie ma takiej. Co do zwrotu kosztów zwiazanych z tym procederem, nie jest tak różowo. Walczyłem ostatnio z "cashbillem" i Orange. Co prawda dostałem zwrot części środków, lecz załatwienie tego było porównywalne z walką z "wiatrakami" i trwało to około 1,5 miesiąca. Cały proces powinien być ułatwiony. Operator, moim zdaniem, powinien na bierząco formułować bazę takich "fake" numerów i poprostu nie obciążać rachunków, tego typu opłatami. W 99% takich przypadków są to "nieświadomki", a naliczanie opłat za SMS-P, jest jak wspieranie przestępczości. Chwała Orange, że zaczeła coś robić w dobrym kierunku.

Anonim

Nie dotyczy

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze

@mabud73Zobaczymy, jak będzie w praktyce.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze

Zgadza się @Anonim, między "mówić" a "robić" jest różnica, ale nie będę zakładał niczego z góry. Uzbroję się po prostu w cierpliwość i poczekam na efekty pracy nad tym tematem. Pomimo tego, że Orange jest moim ulubionym operatorem, patrzę jednak na jego poczynania krytycznym okiem. Tam gdzie jest masa plusów, zdarzają się też minusy, które trzeba pomagać likwidować, a nie tylko marudzić 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze

@mabud73  na Mój Orange w Blokadach możesz sobie bezpłatnie włączyć wiele blokad, w tym na usługi premium - od smsów przez mmsy, po połączenia z numerami o podwyższonej opłacie - wystarczy kilka kliknięć i śpisz bezpiecznie. Pozdrawiam.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze

...nawet w usługach prepaid? Wydawało mi się że ta opcja w ofercie na kartę była jeszcze niedawno niemożliwa lub odpłatna...chyba że coś pokręciłem Emotikon: zakłopotany

Anonim

Nie dotyczy

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze

To moje ustawienia (blokady) w ofercie na kartę 🙂

blokady orange.JPG


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Uwaga na kolejne smsy pemium które wyłudzają nasze pieniądze

Wiem jak to wygląda...do sierpnia zeszłgo roku używałem jeszcze mojej Orange Yes, nie spotkałem tam jednak blokad smsp. Nie było mi to potrzebne, więc może nie zwróciłem uwagi. Dobrze że jest to dostępne 🙂