Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 1

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Witam. Dostałem właśnie sms o następującej treści od Orange: "Orange Polska:za 2 dni promocyjny okres w usłudze Chron Dzieci w Sieci dobiegnie konca. Jesli jej nie wylaczysz, usluga przeksztalci sia automatycznie w odnawialny okres platny 3zl co 30 dni w wariancie Standard. Aby wylaczyc zalogujsie do serwisu i w ustawieniach konta wybierz Wylacz Usluge. Wiecej w regulaminie na www.chrondzieciwsieci.pl".

Problem w tym, że nic takiego nigdy nie włączałem, dlaczego więc mam się teraz gdzieś logować by to wyłączyć? Co to do diabła jest? Czy Orange naprawdę zamierza w tak bezczelny sposób wyłudzać od klientów pieniądze, włączając domyślnie taką usługę, a potem żądać za to zapłaty? Jeśli to prawda, to szkoda słów. Jestem w tej sieci od czasów starej, dobrej marki IDEA, jednak przez te lata jeszcze nikt nie wyciął mi takiego numeru! Natomiast jeśli Orange nie ma z czymś takim nic wspólnego, a smsy rozsyła jakiś zewnętrzny podmiot, proponuję zainteresować się problemem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 1

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

OK, kontakt z doradcą Online załatwił sprawę wyłączenia usługi. Jeśli ktoś spotka się z podobnym problemem - niech kliknie 'kontakt' u góry strony i wejdzie na czat. Temat do zamknięcia. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7019
  • 182

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Widocznie umowy nie doczytałeś. Masz jakiś problem z zalogowaniem i wyłączeniem jeszcze bezpłatnej usługi ? Moim zdaniem, jeśli operator chciałby wyłudzać od Ciebie kasę, takiego smsa byś nie dostał.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 1

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Jakiej umowy? Po co miałbym włączać taką usługę, skoro NIE MAM DZIECI??? Przecież to jest chore - mam się logować, bo operator sobie coś włączył, a ja mam teraz tego szukać by wyłączyć??? Chore! Sprawa nadaje się do UOKIK!


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 1

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

PS. Zalogować się oczywiście też nie da, adresu email do przypominania hasła nie mają w bazie.Naprawdę, przykre, że tak znana i lubiana przeze mnie (do tej pory) firma postanowiła wycinać ludziom takie numery.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7019
  • 182

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?


ChemiQ napisał(-a):

Jakiej umowy? Po co miałbym włączać taką usługę, skoro NIE MAM DZIECI??? Przecież to jest chore - mam się logować, bo operator sobie coś włączył, a ja mam teraz tego szukać by wyłączyć??? Chore! Sprawa nadaje się do UOKIK!


Umowy o świadczenie usług, na podstawie której z nich korzystasz.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7019
  • 182

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?


ChemiQ napisał(-a):

PS. Zalogować się oczywiście też nie da...


Dlaczego nie da. Na Nasz Orange się zalogowałeś...


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Zgłoś to do BOK i poproś o weryfikację sprawy... być może SMS przyszedł przez pomyłkę...

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 1

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Ale na podstronie Chroń dzieci w sieci nie mogę się zalogować na to hasło. E-maila do przypominania nie mają w bazie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?

Niestety, moja tesciowa dostala takiego samego SMS-a. Nie instalowala zadnej apki, nie dostala wczesniej zadnego SMS z kodem weryfikacyjnym. Nie moze sie zalogowac na strone https://chrondzieciwsieci.pl/  bo jej numer jest w uzyciu natomiast jej e-mail nie istnieje. Jak jestes taki dobry to moze to wyjasnisz zanim ludzie zaczną pisac skargi do UKE/UOKiK?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7019
  • 182

Próba wyłudzenia pieniędzy jako Orange?


ChemiQ napisał(-a):

Ale na podstronie Chroń dzieci w sieci nie mogę się zalogować na to hasło. E-maila do przypominania nie mają w bazie.


Zaloguj się na swój numer. Jeśli tam nie masz możliwości wyłączenia tej "promocji" skorzystaj z czata lub zgłoś reklamację.