Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange FREE Oferta z 2008 roku


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 547
  • 1721
  • 2

Orange FREE Oferta z 2008 roku

Pamiętam czasy w 2008 roku za 1 GB (Orange FREE na zasięgu EGDE 3 kreski ) płaciłem 60 zł od tego w sumie zaczęła się moja przygoda z siecią www.

 

Pozdrawiam WAS 🙂

 

____________

Temat wydzielony z środy z Orange - Rafał

 

3 ODPOW. 3

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 547
  • 1721
  • 2

Orange FREE Oferta z 2008 roku

https://sprzedajemy.pl/modem-usb-option-icon-3g-stalowa-wola-2-0010c9-nr57025866 a taki był modem i antena kierunkowa z niplem 

 

Pozdrawiam WAS 🙂 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 547
  • 1721
  • 2

Orange FREE Oferta z 2008 roku

potem był 

SAGEM ORANGE WIFI F@ST 2704 i opcja do 10MB/s teraz FUNBOX 3.0 i 1GB/S 

 

Artykuł z moim udziałem z GL o staraniu wsi o internet (2009 rok bodajże)  

 

Adam   Jeździ na wózku. Jak mówi - oknem na świat jest dla niego internet. Nie może podłączyć się do sieci, choć kilka domów dalej jest to już możliwe.
 

Krzysztof  ojciec Adama, zauważa, że nie tylko jego rodzina chciałaby się podłączyć do sieci. Chętnych jest więcej, ale z bezradności rozkładają ręce. Bo wszędzie napotykają na mur.

- Tuż za domem - prowadzi nas na podwórko i pokazuje - idzie linia mojego sąsiada i on udostępniłby ją, ale telekomunikacja się nie zgadza. - Założyli nam tylko telefony radiowe.

- Nie rozumiem, czy to taki problem, żeby telekomunikacja doszła do porozumienia z energetyką? - dziwi się Adam. - Bardzo zależy mi na tym internecie.

Za drogie inwestycje

Wójt gminy Krystyna B. dodaje, że to problem wielu wsi, choćby …. Podobnie jest w innych gminach.
- Owszem, wszystko jest możliwe. Na inwestycje związane z internetem są pieniądze z Unii Europejskiej, ale trzeba mieć na wkład własny. My musielibyśmy zainwestować 16 mln zł, a skąd tyle wziąć, skoro nasz budżet to 10 mln zł - dodaje pani wójt.

Sprawa kilkakrotnie stawała na sesji Na ostatniej radny Janusz M. przedstawił możliwości korzystania z internetu na wsiach.

- Od nowego roku pojawiła się dla takich małych miejscowości szansa na okno na świat. Orange Freedom Pro to rewelacyjne rozwiązanie. Cała gmina  jest pokryta tą siecią. Wystarczy kupić modem. A jeśli komuś przeszkadza wysoki budynek, może dokupić antenę i problem znika.

Miesiąc na próbę

Maria Piechocka z biura prasowego Grupy TP w Poznaniu mówi, że dzięki usłudze Orange Freedom Pro do końca tego roku ponad 90 proc. mieszkańców Polski będzie miało dostęp do internetu w nowoczesnej, radiowej sieci transmisji danych CDMA (Code Division Multiple Access). W zasięgu tych usług jest już ponad 60 proc. terytorium kraju i jest on sukcesywnie powiększany, zwłaszcza w regionach wiejskich i słabo zurbanizowanych . W ten sposób Grupa TP chce wyeliminować internetowe "białe plamy" na mapie Polski.

Klienci indywidualni dostają dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s oraz 3 GB miesięcznego limitu transmisji danych. Ceny usług są zbliżone do nesotrady.
- Zainteresowani usługą mogą skorzystać z oferty na próbę i testować ją przez 30 dni - dodaje Maria Piechocka. - Usługę można zamówić we wszystkich salonach Orange i TP. A więcej informacji znaleźć na stronie: www.orange.pl

 
 
 

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 547
  • 1721
  • 2

Orange FREE Oferta z 2008 roku

Także na przykładzie mojej wsi widać że warto walczyć o dostęp do sieci i się nie podawać nigdy 🙂

 

Pozdrawiam WAS 🙂 i nasz pomarańczowy świat 🙂