Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości

Witam. 21.08.2017 przyszła do mnie karta MasterCard Debit do konta osobistego w Orange Finanse i nie mogę dodać tej karty do Android Pay ani do konta Google. Kartę aktywowałem w serwisie transakcyjnym no chyba że jeszcze muszę zrobić przynajmniej jedną transakcję zatwierdzając ją pinem tak

jak ma to miejsce w kartach visa  to wtedy to zrozumiem, ale w instrukcjach podawanych na stronie Orange Finanse nic nie trzeba tak robić. Macie na to jakieś rozwiązanie czemu nie mogę tej karty dodać do Android Pay ido konta Google?21016040_338992756524700_3000457507014459659_o.jpg

22 ODPOW. 22

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości

Są dwie dwie drogi dodawania karty z Orange Finanse do Android Pay:

1. Poprzez aplikację Orange Finanse: Ustawienia-> Płatności telefonem.

2. Poprzez aplikację Android Pay (do pobranie ze sklepu Play): klikasz na +, Dodaj kartę kredytową lub debetową, robisz zdjęcie karty.

 

Czy obie metody kończą się takim samym komunikatem?

 

P.S. Wydaje mi się że nie ma wymogu aby kart była wcześniej użyta stykowo. Ale to tylko moje przypuszczenia. 

P.S 2 A kontaktowałeś się z wystawcą karty (Orange Finanse), jak to sugeruje komunikat?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości

Obie metody zawodzą bo już próbowałem. Mam też konto w Nest banku i tam bez problemu można dodać kartę do Android Pay dla mnie to jest bardzo dziwne. Bo to wygląda na to jakby karta nie była w pełni aktywna bo odrzuca mi wszystkie transakcje internetowe 

tu nie chodzi o zbliżenie karty stykowo ale o włożenie w tradycyjny sposób do terminala i potwierdzić go pinem lub włożenie karty do bankomatu przynajmniej tak jest w przypadku kart visa i wtedy są w pełni aktywne


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości


Patrax napisał(-a):

Obie metody zawodzą bo już próbowałem. Mam też konto w Nest banku i tam bez problemu można dodać kartę do Android Pay dla mnie to jest bardzo dziwne. Bo to wygląda na to jakby karta nie była w pełni aktywna bo odrzuca mi wszystkie transakcje internetowe 


Odrzuca prawdopodobnie z powodu wyzerowanych limitów na transakcje zdalne. Każda karta mBanku/Orange Finanse ma je standardowo ustawione na 0 zł. Można to zmienić np. poprzez www wchodząc w Moje Finanse-> Karty-> klin na kartę-> Limity autoryzacyjne karty debetowej.

 

Ale to raczej nie jest przyczyna problemów z Android Pay.

 

Patrax napisał(-a):

tu nie chodzi o zbliżenie karty stykowo ale o włożenie w tradycyjny sposób do terminala 

Pisząc stykowo mam na myśli włożenie karty do terminala. Bezstykowo, to inaczej zbliżeniowo. 🙂

 

Karty Mastercard również wymagają takiego postępowania aby aktywować płatności zbliżeniowe.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości

wiem o tym ale na początku jak dostałem kartę zmieniłem jej limity, ale ja dalej jestem przekonany że ona nie jest w pełni aktywna bo trzeba ją chyba aktywować pinem bo również mi odrzuca transakcje w zbliżeniowe Screenshot_20170823-111339.png

 

 a włożenie karty do bankomatu i podaniem pinu również może aktywować płatności zbliżeniowe?

Anonim

Nie dotyczy

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości

@Patrax, możesz edycję zrobić w jednym poście, a nie tworzyć dwóch po kolei?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości


Patrax napisał(-a):

a włożenie karty do bankomatu i podaniem pinu również może aktywować płatności zbliżeniowe? 


Tak. Ale chodzi o płatności zbliżeniowe kartą. Android Pay to inna bajka. Podobno można go aktywować nawet na karach które nie mają funkcji zbliżeniowej. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości

ok spróbuje kartę aktywować pinem i wtedy zobaczę czy da radę dodać kartę do Android Pay 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości

No i mam mały problem bo żaden bankomat nie przyjmuje mojej karty. Ta karta jest po prostu nieaktywna a w serwisie transakcyjnych pokazuje że jest aktywna no masakra 

Edit:

Otóż sprawa wygląda następująco dzwoniłem dzisiaj na infolinie i konsultant powiedział mi że na mojej nowej karcie jest jakaś blokada i nawet nie wiem za co została nałożona sam konsultant też nie wiedział dlaczego ona została założona i nie jest wstanie nic zrobić i kazał mi jechać do najbliżej placówki mbanku z dowodem osobistym i ze zdjęciem wszystko by było fajnie tyko że ta placówka jest ode mnie oddalona o 30 km. Nie znacie jakiegoś sposobu aby to obejść? No prostu świetnie. Powiedzcie mi też proszę czy to są częste praktyki dla tego banku że nakłada takie blokady dla nowych kart bez podania przyczyny?  


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Blokada konta w celu weryfikacji tożsamości


Patrax napisał(-a):

 Ta karta jest po prostu nieaktywna a w sposobu aby to obejść? No prostu świetnie. Powiedzcie mi też proszę czy to są częste praktyki dla tego banku że nakłada takie blokady dla nowych kart bez podania przyczyny?  


Chyba prościej będzie zastrzec kartę i zamówić nową.

Jako kilkunastoletni klient mBanku/Orange Finanse nigdy nie miałem takiej sytuacji.