Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

Witam, wczorajszego dnia miałam dziwną sytuację, w czasie kiedy odwoziłam znajomą na lotnisko dostała ona wiadomość, że mój telefon jest już aktywny w sieci i można się z nim skontaktować a leżał on w domu wyłączony(nie ma innych domowników ani postronnych osób które mogłyby go włączyć pod moją nieobecność). Mało tego druga znajoma także dostała identyczną wiadomość o tej samej godzinie. Moje pytanie brzmi czy jest to jakoś możliwe.. lub czy można sprawdzić swoje logowania do sieci?

 

Mało tego sprawdzając wczoraj ustawienia w mój orange okazało się,że większość "pożytecznych" usług jest wyłączonych (np. informacja o tym, iż ktoś jest w sieci") natomiast informacje o moich logowaniach do sieci, czy też płatne premiowane poczty głosowe(płatne) -czyli usługi mniej pożyteczne, jak i wręcz usługi z których nie korzystałam (mam namyśli płatne) -włączone. Samo się poprzestawiało ? :))

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

Tego nie sprawdzisz, na BOK takie info nie jest udostępniane. Podejrzewam, że masz na swoim numerze włączoną usługę Ktoś Dzwonił. Polega ona na tym w skrócie, że gdy nie możesz odebrać (prowadzisz rozmowę, jesteś poza zasięgiem) to rozmówca otrzymuje komunikat że dostanie powiadomienie sms o fakcie kiedy będziesz dostępny. Dodatkowo po rozmowie Ty otrzymasz informację o próbie połączenia na swój numer. Można na mój Orange zablokować wysyłkę do innych lub otrzymywanie przez siebie takich powiadomień. Dodatkowo można też całkowicie zrezygnować z tej usługi. Jest ona bezpłatna.

Co do zmiany usług na mój Orange, skontaktuj się z doradcą BOK http://orange.pl/kontakt - doradca może sprawdzić w historii zmian numeru w jakim kanale zostały dokonane. Jeśli to był pracownik, możesz złożyć reklamację z prośbę o zweryfikowanie czy ta zmiana była właściwie zrealizowana. Jeśli było to dokonane przez mój Orange, to sugerowałbym zmienić hasło (może ktoś się włamał). Ew. jeśli zmiany były dokonane krótkim kodem lub przez sms, to warto sprawdzić czy ktoś nieuprawniony nie "grzebie" Ci po telefonie.
Anonim

Nie dotyczy

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

@Alicjaa jest dużo wrednych aplikacji w Google Play, może masz coś w ten deseń, mają dostęp do telefonu, co do usług, same się nie przełączyły, powyłączaj co zbędne i włącz potrzebne, istnieje opcja włamu na konto Mój Orange, najłatwiej z telefonu (aplikacja Mój Orange), co do powiadomień, sieć czasem ma poślizg i te komunikaty o dostępności numeru czasem błędne.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

Ustawienia przeczytałam, pozmieniałam, hasła również ale chętnie skontaktuję się z doradcą, dziękuję za pomoc.

 

Nurtuje mnie jeszcze bardzo odpowiedź jakim cudem mój telefon logował się do sieci, kiedy był wyłączony w domu, czy mogło być to wykonane "zdalnie?" Ponieważ ciężko mi uwierzyć, że ktoś po prostu wszedł do mnie i Sobie go włączył po czym wyłączył? Czy jest możliwe aby mimo nie logowania się przez kilka/kilkanaście godzin ktoś otrzymał taką wiadomość, mimo tego, że fizycznie telefonu nie miałam i pierwszy raz coś takiego mnie spotyka 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

@Alicjaa Orange wszystko monitoruje, zgłoszenie zrób to wyjaśni się wszystko.

Zdalny dostęp do telefonu to tylko jak on działa (sim karta on line).


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

Hakerką nie jestem 🙂 wyłączony był, bateria w środku, że dwie osoby dostały taką wiadomość trudno wierzyć w przypadek, a opóźnienia sieci w sytuacji kiedy wieczorem wyłączasz telefon, włączasz dopiero w połowie następnego dnia a tu kilka osób mówi, że kilka godzin temu "Twój telefon był online"- kiedy to wiesz, że sam się nie włączył, ciężko mi tłumaczyć

Anonim

Nie dotyczy

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

Sztucznie nikt zdalnie sesji nie przedłuży, jak telefon wyłączony i sim karta w nim, zainstaluj testowo Norton Mobile Security, może on coś znajdzie w telefonie, ale aplikacje też nie działają jak telefon i sim karta wyłączone.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

A wybacz może niedyskretne pytanie, mieszkasz sama? może ktoś z domowników się bawi telefonem? masz zabezpieczony telefon przy włączeniu numerem pin? go też w razie czego można zmienić.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

Napisałam, że w międzyczasie nikogo nie było w domu. Jedyna lokatorka była ze mną w międzyczasie (miedzy innymi ona powiedziała, że niedawno byłam w sieci) więc "zabawa domowników" odpada. 

Telefon zabezpieczony pinem. Wręcz od czasu do czasu zmieniam piny, lub też hasła blokady ekranu- dla własnego spokoju 😉

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Dziwne problemy z telefonem w sieci orange

Czy miałaś ustawiony jakiś budzik/alarm w tych godzinach ? Czy był podpięty pod ładowarkę ? Jeśli tak to mógł się włączyć :-).