Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wysoki ping w grach od 2-3 tygodni

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

wysoki ping w grach od 2-3 tygodni

Witam

A więc od jakiś 2-3 tygodnii mam problem z wysokim i niestabilnym pingiem w grach (dobrymi chwilami trzyma się na poziomie 100-110 , lecz z reguły jest 130+ i bardzo często skacze nawet do 700-800 na pare sekund - nie da się grać z takim czymś 🙂 ). Przeglądanie stron czy filmików na YT nie stanowi problemu , również pobieranie plików odbywa się z maksymalną prędkością. Jednak czasami internet się "zacina" na 20-30sekund , jednak żadna dioda na routerze nie przestaje świecić w tym czasie , także ikona internetu na komputerze pokazuje , że internet nadal działa.

 gdy robie speedtesty to zarówno pobieranie/uploadowanie , jak i sam ping jest dobry. Za pomocą CMD pingowałem różne serwery ( onet , google itp) oraz używałem komendy "tracert" dla tych samych stron - wyniki bardzo dobre za każdym razem , ping niski.

Zmieniłem routera na TP-LINK TD-W8950N , skonfigurowałem go wg. instrukcji lecz również nic nie zmieniło. Tu można dodać , że zarówno na nowym jak i starym routerze od tych 2-3 tygodni diody cały czas mrugają , wcześniej tego nie było. Ale jako że zarówno sam router jak i wszystkie kable zostały wymienione , to raczej nie wina samego routera ?

 

Komputer skanowałem setkami różnymi programami , lecz nic złośliwego nie znalazłem. Ostatecznie nawet zrobiłem kompletnego formata kompa , by mieć pewność , że to nie wina wirusów itp. Oczywiście bez zmian

 

Do orange dzwoniłem kilkukrotnie , oczywiście ich zdaniem wszystko w porządku - radzili "posprzątać komputer". 

Już nie wiem co dalej robić , umowe mam jeszcze ponad rok , a frustracja wzrasta z dnia na dzień...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 1105
  • 7731
  • 80

wysoki ping w grach od 2-3 tygodni

@b0unceR w ostatnich miesiącach pracowaliśmy nad poprawieniem jakości połączeń z serwerami. 

Powyższe problemy zatem nie powinny już występować, więc oznaczamy temat jako rozwiązany

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

wysoki ping w grach od 2-3 tygodni

@b0unceR Zobacz tu wysoki ping


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

wysoki ping w grach od 2-3 tygodni

od 2 tygodni czytałem wszystkie możliwe "poradniki" , gdzie wszyscy piszą "usuń antywirusa" , "wyczyść pc" , więc daruj sobie , bo to ewidentnie wina Orange , która jednak sądzi , że wszystko w porządku

Anonim

Nie dotyczy

wysoki ping w grach od 2-3 tygodni


b0unceR napisał(-a):

od 2 tygodni czytałem wszystkie możliwe "poradniki" , gdzie wszyscy piszą "usuń antywirusa" , "wyczyść pc" , więc daruj sobie , bo to ewidentnie wina Orange , która jednak sądzi , że wszystko w porządku


@b0unceR Myślałeś ze dostanie rozwiązanie problemu, jak widzisz ze problem jest na stykach miedzyoperatorskich.

Anonim

Nie dotyczy

wysoki ping w grach od 2-3 tygodni

W routerze jest zakładka z parametrami to będzie widać jakie jest opóźnienie na linii, reszta to jest styki między operatorskie jeszcze trzeba pamiętać o wysyceniu linii.


Zespół Nasz Orange
  • 1105
  • 7731
  • 80

wysoki ping w grach od 2-3 tygodni

@b0unceR w ostatnich miesiącach pracowaliśmy nad poprawieniem jakości połączeń z serwerami. 

Powyższe problemy zatem nie powinny już występować, więc oznaczamy temat jako rozwiązany